DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
03. martā, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Vjačeslavs Dombrovskis: maksimāli ātri jāveic Pierīgas mobilitātes plāna ieguvumu un izdevumu analīze

“Aicinu maksimāli ātri veikt ieguvumu un izdevumu analīzi to pasākumu īstenošanai, kas ietilpst Rīgas un Pierīgas mobilitātes plānā,” trešdien, 3.martā, sacīja Ilgtspējīgas attīstības komisijas priekšsēdētājs Vjačeslavs Dombrovskis.

Komisija sēdē sprieda par videi draudzīgāka transporta veidošanu Rīgas metropoles areālā Atveseļošanas un noturības mehānisma plāna virziena “Klimats” ietvaros.

“Kopējā vīzija ir saprotama. Skaidrs, ka galvenokārt ir jākoncentrējas uz Rīgas metropoli, jo šeit notiek vislielākā cilvēku plūsma. Tāpat saprotams, ka pirms daudziem gadiem izveidotā infrastruktūra nav piemērota šādas plūsmas nodrošināšanai,” pauda V.Dombrovskis.

“Pašlaik mēs galvenokārt redzam vēlmju sarakstu, taču nepieciešams analizēt arī konkrētus rādītājus, kas var liecināt par iecerēto transporta projektu efektivitāti, tostarp analizējot pasažieru plūsmas. Pēc tam būs iespējams secināt, vai plānotās investīcijas var būt dzīvotspējīgas, proti, atmaksāties kā komercprojekts, vai arī nepieciešamas subsīdijas no valsts puses,” sacīja komisijas priekšsēdētājs, uzsverot, ka otrajā gadījumā būtu vērtīgi to precizēt pirms Eiropas Komisija mums dod zaļo gaismu projektu īstenošanai.

Atbildīgo ministriju un Rīgas pilsētas pašvaldības pārstāvji klātesošos informēja par plānotajiem pasākumiem, tostarp neatkarīgas sabiedriskā transporta līnijas izbūvi, pilsētas sabiedriskā transporta savienojuma punktu izveidi ar dzelzceļa stacijām, kā arī emisiju samazināšanu pilsētas sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanā. Kā atzīmēja ministrijas, plānu Eiropas Komisijai ir iecerēts iesniegt līdz 30.aprīlim.

Klātesošie diskutēja par jautājumu, kā veicināt pārvietošanās paradumu maiņu, radot konkurētspējīgu sabiedriskā transporta piedāvājumu un tādējādi mudinot cilvēkus to biežāk izvēlēties, vienlaikus samazinot privātā transporta lietošanu.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU