DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
01. martā, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ārlietas

Ārlietu ministrs un Lietuvas Seima priekšsēdētāja pārrunā jaunas divpusējās sadarbības iespējas

2021. gada 1. martā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs tikās ar Lietuvas Seima priekšsēdētāju Viktoriju Čmilīti-Nilsenu (Viktorija Čmilytė-Nielsen), kas uzturas Latvijā darba vizītē. Šī ir V. Čmilītes-Nilsenas pirmā ārvalstu vizīte Seima priekšsēdētājas amatā.

Tikšanās laikā E.Rinkēvičs un V. Čmilīte-Nilsena pārrunāja aktuālos divpusējos, reģionālās sadarbības un starptautisko attiecību jautājumus.

Ministrs un Seima priekšsēdētāja atzīmēja tradicionāli aktīvo sadarbību starp Latvijas un Lietuvas parlamentiem. V. Čmilīte-Nilsena sacīja, ka pēdējos gados Latvijā un Lietuvā politikā ienākusi jauna paaudze, un jauno politiķu ciešāku savstarpējo kontaktu veidošana būtu svarīga divpusējās sadarbības attīstīšanai nākotnē. E. Rinkēvičs norādīja, ka būtu svarīgi veicināt plašāku Latvijas un Lietuvas notikumu atspoguļojumu kaimiņvalstu masu medijos.

E. Rinkēvičs arī uzsvēra, ka jāturpina kopīgs darbs, lai veiksmīgi virzītu Rail Baltica projektu un līdz 2025. gadam sasniegtu Baltijas valstu stratēģisko mērķi – elektrotīklu sinhronizāciju ar Eiropu.

Abas puses atzīmēja ciešo sadarbību, paužot kopīgu nostāju par situāciju Baltkrievijā un Krievijā un koordinējot atbalstu Austrumu partnerības valstīm.

V. Čmilīte-Nilsena ir Lietuvas Seima priekšsēdētāja kopš 2020. gada 13. novembra. Darba vizītes Latvijā laikā V. Čmilīte-Nilsena tikās arī ar Valsts prezidentu E. Levitu un Saeimas priekšsēdētāju I. Mūrnieci.

 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU