DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
25. februārī, 2021
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Labklājība
1
1

Dalībai pirmajā NVA un EURES vebinārā “Gribu atgriezties Latvijā! Ar ko sākt?” pieteikušies Latvijas valstspiederīgie no 12 ārvalstīm

Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) Eiropas nodarbinātības dienestu tīkla (EURES) darba mobilitātes konsultanti 2.martā Zoom platformā rīko pirmo vebināru “Gribu atgriezties Latvijā! Ar ko sākt?”, lai mūsu valsts piederīgajiem, kuri dzīvo ārvalstīs, bet vēlas atgriezties Latvijā, sniegtu detalizētāku informāciju par nodarbinātības iespējām Latvijā, izskaidrotu, kādas formalitātes jākārto ārvalstī, pirms izbraukšanas, un Latvijā, atgriežoties, un kādu atbalstu un pakalpojumus piedāvā NVA un EURES.

2021.gada pirmajā pusgadā tiešsaistes Zoom platformā norisināsies kopumā četri NVA un EURES vebināri “Gribu atgriezties Latvijā! Ar ko sākt?”: 2. martā, 13. aprīlī, 11. maijā un 8. jūnijā no plkst.16.00 līdz 17.00 pēc Latvijas laika. Lai reģistrētos dalībai vebināros, jāizvēlas Jums ērtākais datums un jāaizpilda pieteikšanās anketa:

Pieteikšanās dalībai 2.marta vebinārā vēl turpinās! Nenokavējiet, jo reģistrācija tiks slēgta 1.martā!

Dalībai pirmajā NVA EURES vebinārā “Gribu atgriezties Latvijā! Ar ko sākt?” jau ir reģistrējušies Latvijas valstspiederīgie, kuri šobrīd dzīvo un strādā 12 ārvalstīs - Apvienotajā Karalistē, Īrijā, Dānijā, Beļģijā, Itālijā, Nīderlandē, Norvēģijā, Portugālē, Somijā, Spānijā, Zviedrijā un Kanādā. Dalībai vebinārā pieteikušies arī dalībnieki no Latvijas, kuri nesen ir atgriezušies dzimtenē.

ESF projekta “EURES tīkla darbība Latvijā” vadītāja Līga Baufale: “Mūsu tautiešu interese par NVA un EURES rīkotajiem vebināriem ir liela. Dalībai pirmajā vebinārā “Gribu atgriezties Latvijā! Ar ko sākt?” tikai vienas nedēļas laikā bija pieteikušies 37 Latvijas valstspiederīgie no dažādām ārvalstīm. Lielākais pieteikumu skaits saņemts no tautiešiem, kuri dzīvo Apvienotajā Karalistē. Atgādināšu, ka šogad, līdz ar Apvienotās Karalistes izstāšanos no Eiropas Savienības, EURES konsultanti vairs nesniedz konsultācijas par darba iespējām un dzīves apstākļiem šajā valstī, taču Latvijas valstspiederīgie, kuri dzīvo Apvienotajā Karalistē, bet vēlas atgriezties Latvijā, tiek konsultēti par situāciju Latvijas darba tirgū, dzīves apstākļiem un nodarbinātības iespējām mūsu valstī, kā arī par NVA atbalstu un pakalpojumiem. Apvienotajā Karalistē dzīvojošie Latvijas valstspiederīgie ar EURES konsultantiem regulāri sazinās un konsultējas arī ar e-pasta starpniecību. Tas liecina, ka palielinās to Apvienotajā Karalistē dzīvojošo mūsu tautiešu skaits, kuri domā par atgriešanos Latvijā. Mūsu rīkoto vebināru dalībnieki tiešsaistē varēs ne vien saņemt atbildes uz vairākiem ar remigrāciju saistītajiem jautājumiem, tostarp atbildes arī uz iepriekš iesūtītajiem jautājumiem, bet arī dalīties ar citiem vebināru dalībniekiem savā pieredzē, kas gūta, risinot ar pārcelšanos saistītus jautājumus.”

Reģistrētajam vebināra dalībniekam Zoom platformai jāpievienojas vebināra norises dienā, uzklikšķinot uz saites, kuru rīkotāji nosūtīs uz e-pastu. Lai piedalītos vebinārā, nepieciešams vien dators vai viedtālrunis ar interneta pieslēgumu. Austiņas ar mikrofonu un webkamera ir vēlama, bet nav obligāta. Jautājumus vebināru dalībnieki varēs uzdot Zoom platformas čatā.

NVA EURES konsultantu atbalsts pieejams ikvienam!

Ja Jums ir papildu jautājumi par darba iespējām Latvijā, sociālo aizsardzību (ģimenes pabalsti, bezdarbnieka pabalsts un tā eksports u.c.) vai starpvalstu nodokļu samaksu, aicinām sazināties ar NVA EURES konsultantiem.

Mājaslapa: www.nva.gov.lv/eures

E-pasts: eures@nva.gov.lv

Facebook: www.facebook.com/eureslatvia/

Linkedin: www.linkedin.com/company/eures-latvia

Piektdienās no 13.00 līdz 15.00 EURES čats:

https://ec.europa.eu/eures/public/chat-with-eures-advisers

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU