DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
25. februārī, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Satiksme

Noskaidrota 2020.gada iecienītākā pastmarka – uz tās attēlots Latvijas pagājušā gada putns zivju dzenītis

Par 2020.gada iecienītāko pastmarku Latvijas Pasta un ziņu portāla Delfi organizētajā balsojumā atzīta Latvijas putnu sērijas pastmarka, uz kuras attēlots Latvijas Ornitoloģijas biedrības izvēlētais pagājušā gada Latvijas putns – zivju dzenītis (Alcedo atthis). Par šo pastmarku balsots 5309 reizes. Otrajā vietā ar 4258 balsīm ierindojas Latvijas Dabas muzeja unikālo eksponātu sērijas pastmarka, uz kuras redzami īpaši Baltijas jūras dzintara eksemplāri, bet trešajā vietā – otra pagājušajā gadā izdotā Latvijas putnu sērijas pastmarka ar mežirbes (Tetrastes bonasia) attēlu, kas saņēmusi 4036 balsis.

Latvijas Pasta un Delfu organizētais balsojums par 2020.gadā emitētajām pastmarkām risinājās divas nedēļas, no 2021.gada 9. līdz 23.februārim. Šajā laikā par vairāk nekā 20 Latvijas Pasta 2020.gadā izdotajām pastmarkām tika nodotas kopumā 71 845 balsis. 2020.gadā Covid-19 ietekmē Latvijas Pasts izdeva mazāk pastmarku nekā 2019.gadā, taču vidēji viena pastmarka 2020.gada iecienītākās pastmarkas konkursā saņēmusi 3266 balsojumus, turpretim 2019.gada pastmarkas konkursā vidējais rādītājs par vienu pastmarku bija mazāks – 2894 balsojumi.

Visu trīs pirmās vietas ieguvušo pastmarku dizaina autors ir mākslinieks Ģirts Grīva.

Pastmarka ar zivju dzenīša attēlu uzvarēja ar būtisku balsu pārsvaru – no otrās vietas ieguvējas to šķir 1051 balss. Šī pastmarka izdota 2020.gada 19.jūnijā 100 000 eksemplāru tirāžā, un tās nominālvērtība ir € 2,14, kas atbilst vēstuļu korespondences apmaksai svara kategorijā no 21 līdz 100 gramu uz valstīm, kas atrodas 2.zonā. Latvijas Ornitoloģijas biedrība zivju dzenīti atzina par 2020.gada putnu, un tas ir viens no krāšņākajiem Latvijas putniem.

Otro vietu ieguvusī pastmarka ar Baltijas dzintara īpašu eksemplāru attēlojumu ir sestā un noslēdzošā pastmarka Latvijas Dabas muzeja unikālo eksponātu sērijā. Pastmarka izdota 300 000 eksemplāru tirāžā, un tās nominālvērtība ir € 2,69, kas atbilst vēstuļu korespondences apmaksai svara kategorijā no 21 līdz 100 gramu uz valstīm, kas atrodas 4.zonā.

Arī trešo vietu ieņem Latvijas putnu sērijas pastmarka – uz tās redzama Latvijā daudzviet satopamā mežirbe. Šo pastmarku tirāža sasniedz 50 000 eksemplāru, tās nominālvērtība – € 1,27, un ar to var nosūtīt vēstuļu korespondenci svara kategorijā no 21 līdz 100 gramu Latvijas teritorijā.

Pastmarkas ar putniem tradicionāli ir iedzīvotāju iecienītas un saņem augstas vietas Latvijas Pasta izdoto pastmarku konkursos, piemēram, 2017.gadā uzvarēja pastmarka ar dzelteno cielavu, bet 2018.gadā trešo vietu ieguva pastmarka, uz kuras attēlots viens no mazākajiem Latvijas putniem – garastīte.

Latvijas Pasts un ziņu portāls Delfi iepriekšējā gada populārākās pastmarkas konkursu šogad rīkoja jau piekto reizi. Par 2019.gada skaistāko pastmarku tika atzīta Nacionālo bruņoto spēku Kara flotei veltītais izdevums.

Konkursā Gada pastmarka 2020 uzvarējušās pastmarkas iespējams aplūkot te. Visas 2020.gadā izdotās pastmarkas redzamas šeit.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

6. aprīlī noslēdzās valstī izsludinātā ārkārtējā situācija. Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras turpināt noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ministru kabineta noteikumi Nr. 360 "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai.

Visi tiesību akti, kas attiecas uz Covid-19, vienkopus Likumi.lv.

Žurnāla "Jurista Vārds" publikāciju izlase brīvpieejā - cīņas ar pandēmiju juridiskie aspekti.

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU