DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
24. februārī, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Līdz vasarai gidiem Rīgā nebūs jāmaksā par sertifikātu pagarināšanu vai atjaunošanu

Gidiem Rīgā līdz 1. jūnijam nebūs jāmaksā pašvaldības nodeva par sertifikātu pagarināšanu vai atjaunošanu, šādas izmaiņas pašvaldības saistošajos noteikumos trešdien, 24. februārī, pieņēma Rīgas domes deputāti.

“Covid - 19 pandēmijas dēļ izsludinātā atkārtotā ārkārtas situācija ir praktiski apstādinājusi tūrisma nozares darbību, līdz ar ko Rīgas tūristu gidi ir palikuši bez darba un ienākumiem un nespēj segt sertifikāta darbības pagarināšanas vai atjaunošanas izmaksas. Tāpēc ir nepieciešams gidiem nākt pretī un sniegt atbalstu no pašvaldības puses,” skaidro Pilsētas attīstības komitejas priekšsēdētāja Inese Andersone.

Pērn pašvaldība jau nolēma uz laiku gidus atbrīvot no nodevas (tās apmērs ir 50 eiro), un tagad šīs atbrīvojuma periods tiks pagarināts.

Pašvaldība gidu sertificēšanu sāka 2013.gadā ar mērķi uzlabot tūristiem sniegto pakalpojumu kvalitāti galvaspilsētā. Noteikumi, ka informāciju par Rīgas tūrisma objektiem drīkst sniegt tikai sertificēti Rīgas tūristu gidi, stājās spēkā 2014.gadā, un Rīgas tūristu gida sertifikāts dod tiesības sniegt informāciju par Rīgas tūrisma objektiem trīs gadus no tā piešķiršanas dienas. Lielai daļai Rīgas tūristu gidu sertifikāta darbības termiņš beidzās 2020.gadā.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

6. aprīlī noslēdzās valstī izsludinātā ārkārtējā situācija. Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras turpināt noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ministru kabineta noteikumi Nr. 360 "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai.

Visi tiesību akti, kas attiecas uz Covid-19, vienkopus Likumi.lv.

Žurnāla "Jurista Vārds" publikāciju izlase brīvpieejā - cīņas ar pandēmiju juridiskie aspekti.

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU