DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
19. februārī, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Uzņēmējdarbība
2
2

LTRK: No 1. marta jāļauj strādāt visiem tirgotājiem

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) pauž atbalstu Ekonomikas ministram Jānim Vitenbergam par nepieciešamību paplašināt šobrīd noteikto pāreju tirdzniecības vietu atvēršanai, piedāvājot drošas tirdzniecības konceptu attiecināt uz visām tirdzniecības vietām, un pilnībā atteikties no preču sarakstiem sākot ar š.g. 1. martu.

LTRK ieskatā pilotprojekts divu nedēļu garumā, kur noteiktos veikalos ir ļauts tirgot preces bez ierobežojumiem, vienlaikus ievērojot stingras drošības prasības ir sevi attaisnojis. Šobrīd gan tirdzniecības nozares uzņēmumi, kuru darbība nav ierobežota, gan lielākā sabiedrības daļa ievēro jaunās prasības tirdzniecības vietās, tādējādi atkārtoti paužam nostāju, ka pie drošas tirdzniecības koncepta,   pilnībā ievērojot epidemioloģiskās drošības prasības, jāļauj darbību atsākt  visiem tirdzniecības uzņēmumiem bez izņēmuma.

LTRK prezidents Aigars Rostovskis norāda: ” Covid - 19  ir kompleksa krīze,  un tai ir vajadzīgi arī kompleksi risinājumi. Šobrīd jau ir skaidrs, ka šī krīze turpināsies pietiekami ilgu laiku,  un līdz ar to mums visi risinājumi ir jāvērtē caur ilgtspējas prizmu. Tirdzniecības nozares uzņēmumu slēgšana vai ierobežota preču tirdzniecība  noteikti nav  pareizais vektors. Kopā ar Ekonomikas ministriju  izstrādājām drošas tirdzniecības konceptu, kas ļautu strādāt pilnīgi visiem tirgotājiem. Koncepta pilotprojekts ir jau pierādījis sevi, līdz ar to uzskatu, ka strauji ir jāpieņem lēmums atsākt neierobežotu darbību visiem  tirdzniecības nozares dalībniekiem”.

LTRK atgādina, ka pēc Krīzes vadības grupas un Ekonomikas ministrijas lūguma, nozare sagatavoja un prezentēja drošas tirdzniecības konceptu, kurš nosaka virkni stingrākas papildus prasības šobrīd spēkā esošajām, lai nodrošinātu, ka tirdzniecības process tās dalībniekiem un pircējiem būtu drošs un tiktu ievērotas augstas epidemioloģiskās drošības prasības. Koncepts tika izstrādāts, lai vienlaicīgi atvērtu visu tirdzniecību bez preču sortimenta un darba laika ierobežojumiem.

Labs saturs
2
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU