DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
18. februārī, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Veselība

Īstenos plašāku Covid-19 testēšanu

FOTO: Freepik

Lai īstenotu regulāru un plašu sabiedrības testēšanu visā valsts teritorijā un novērstu jaunu vīrusa paveidu strauju izplatību, valdība šodien no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem piešķīra 83 miljonus eiro.

Jau vēstīts, ka Veselības ministrijas izstrādātā un apstiprinātā testēšanas politika vērsta uz plašu, mērķtiecīgu un regulāru sabiedrības skrīnēšanu. Tas nodrošinās agrīnu infekcijas slimības gadījumu atklāšanu un savlaicīgu izplatības ierobežošanu. Šāda pieeja palielinās iespējas pakāpeniski mazināt ierobežojošos pasākumus un paplašināt pakalpojumu pieejamību, vienlaikus kontrolējot vīrusa izplatību. Plānots ieviest regulāru tautsaimniecībā nodarbināto testēšanu, tajās jomās, kur ikdienā ir saskarsme ar lielu cilvēku skaitu - piemēram, izglītības iestāžu darbinieki, sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanas jomā nodarbinātie, skaistumkopšanas nozares darbinieki, tirdzniecībā nodarbinātie un citas grupas.

Lai īstenotu regulāru un plašu sabiedrības skrīnēšanu, plānots turpināt uzlabot testēšanas pieejamību visā Latvijā un, papildu jau esošajiem Covid-19 analīžu nodošanas punktiem, paplašināt  izbraukuma testēšanu un  ģimenes ārstu iesaisti. Covid-19 testus plašāk varēs nodot arī brīvdienās.

Tāpat līdz ar jaunu Covid-19 celmu parādīšanos, plānots palielināt sekvencēšanas apjomus, kas ļauj pastāvīgi sekot līdzi vīrusa mainīgumam jeb mutāciju noteikšanai. Tas ir būtisks solis, lai laicīgi atklātu un kavētu jaunu vīrusa paveidu izplatīšanos sabiedrībā.

Epidemioloģiskās uzraudzības sistēmā ļoti svarīga ir ātra un ērta informācijas apmaiņa un pieejamība. Situācijas padziļināta analīze, ko veic Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC), ietver  liela apjoma informācijas un datu apstrādi. Plānots veidot mehānismu, kas uzlabotu informācijas apriti starp iestādēm, paplašinot SPKC iespējas piekļūt epidemioloģiskajai izmeklēšanai nepieciešamajai informācijai.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

6. aprīlī noslēdzās valstī izsludinātā ārkārtējā situācija. Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras turpināt noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ministru kabineta noteikumi Nr. 360 "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai.

Visi tiesību akti, kas attiecas uz Covid-19, vienkopus Likumi.lv.

Žurnāla "Jurista Vārds" publikāciju izlase brīvpieejā - cīņas ar pandēmiju juridiskie aspekti.

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU