DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
18. februārī, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Arī 2021.gadā policistiem un robežsargiem par darbu Covid-19 laikā piešķirs piemaksas

Ceturtdien, 18.februārī, Ministru kabinets (MK) izdeva rīkojumu par grozījumiem MK 2020. gada 6. novembra rīkojumā Nr. 655 "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu".

Grozījumus sagatavoja un virzīja Iekšlietu ministrija, lai 2021.gadā arī turpinātu piemaksu piešķiršanu Valsts policijas (VP), Valsts policijas koledžas, Valsts robežsardzes (VRS) un Valsts robežsardzes koledžas amatpersonām par darbu paaugstināta riska un slodzes apstākļos saistībā ar Covid-19 uzliesmojumu un seku novēršanu.

Tāpat kā 2020.gadā, arī 2021.gadā piemaksas apmērs par vienu stundu paredzēts 75% apmērā no amatpersonai noteiktās stundas algas likmes, ievērojot noteiktos kritērijus un uzskaitīto amatpersonas iesaistes vai saskares stundu skaitu.

Sākotnēji Finanšu ministra vadītā Vadības grupa šā gada 21.janvāra sēdē pieņēma lēmumu piemaksu noteikt 50% apmērā no amatpersonai noteiktās stundas algas likmes, taču šā gada 11.februāra sēdē atbalstīja Iekšlietu ministrijas priekšlikumu.

Iekšlietu ministrija kopīgi ar VP un VRS izvērtēja pašreizējo situāciju, kas raksturīga ar saslimstības pieaugumu un augstāku saslimstības izplatības risku, kā rezultātā palielinās risks saslimt arī iesaistītajām iekšlietu nozares amatpersonām. VP  un VRS amatpersonas saskaras ar paaugstinātu inficēšanās risku, tieši kontaktējoties ar cilvēkiem, kā arī nereti sastopas ar vardarbību un pret sevi vērstu agresiju no iedzīvotāju puses. Pēc aktuālās statistikas datiem, šobrīd VP ir 96 Covid-19 pozitīvas amatpersonas un 94 kontaktpersonas, savukārt VRS – 39 Covid-19 pozitīvas amatpersonas un 40 kontaktpersonas.  

Tā rezultātā secināts, ka piemaksas apmēru samazināt nav pieļaujami, un tas nosakāms apmērā, kāds bija noteikts par laika periodu no 2020.gada 1.oktobra līdz 2020.gada 31.decembrim.

Vienlaikus tika atbalstīts Iekšlietu ministrijas priekšlikums par piemaksas par nakts darbu segšanu no valsts budžeta programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem” tām amatpersonām, kuras tika iesaistītas virsstundu darbā iedzīvotāju pārvietošanās aizlieguma kontrolei.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

6. aprīlī noslēdzās valstī izsludinātā ārkārtējā situācija. Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras turpināt noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ministru kabineta noteikumi Nr. 360 "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai.

Visi tiesību akti, kas attiecas uz Covid-19, vienkopus Likumi.lv.

Žurnāla "Jurista Vārds" publikāciju izlase brīvpieejā - cīņas ar pandēmiju juridiskie aspekti.

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU