DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
18. februārī, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Goda ģimenes apliecību plānots piešķirt arī ģimenēm, kurās aug bērns ar invaliditāti

Saeima ceturtdien, 18.februārī, konceptuāli atbalstīja par steidzamiem atzītos Bērnu tiesību aizsardzības likuma grozījumus, lai Goda ģimenes apliecību varētu saņemt arī tās ģimenes, kurās aug bērns ar invaliditāti.

Patlaban noteikts, ka valsts īsteno Latvijas Goda ģimenes apliecības programmu, kuras ietvaros Sabiedrības integrācijas fonds nodrošina karšu izsniegšanu daudzbērnu ģimenēm. Apliecība piedāvā iespēju saņemt atlaides, izmantojot pakalpojumus, kurus piedāvā valsts un privātie uzņēmumi.

Goda ģimenes apliecības izsniegšana arī tām ģimenēm, kurās aug bērni ar invaliditāti, apliecinātu valsts ieinteresētību, vēlmi atbalstīt un novērtēt vecāku ieguldījumu, audzinot savus bērnus, norādījuši likumprojekta autori, uzsverot, ka rūpes par vienu bērnu ar īpašām vajadzībām var būt līdzvērtīgas rūpēm par trim bērniem.

Patlaban lielākā daļa atbalsta pasākumu tiek piedāvāti vien tām ģimenēm, kam noteikts trūcīgas vai maznodrošinātas ģimenes statuss. Līdz ar to daudzas ģimenes, kuras audzina bērnu ar invaliditāti un kuru ienākumi pārsniedz noteikto minimālo slieksni, nevar saņemt attiecīgo atbalstu, anotācijā akcentējuši grozījumu autori.  

Paredzēts, ka uz atbalsta pasākumiem ģimenes, kuru aprūpē ir bērns ar invaliditāti, varēs pretendēt no šī gada 1.maija.

Pērn valstī bija reģistrēti vairāk nekā 8400 bērni ar invaliditāti, liecina Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijas informācija likumprojekta anotācijā.

Lai izmaiņas Bērnu tiesību aizsardzības likumā stātos spēkā, tās jāpieņem Saeimai vēl galīgajā lasījumā.

  

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU