DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
11. februārī, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Komersantiem jāziņo par aizdomīgiem darījumiem par vielām vai maisījumiem sprāgstvielu pagatavošanai

Ceturtdien, 11.februārī, Ministru kabinets izdeva noteikumus “Kārtība, kādā ziņo par sprāgstvielu prekursoriem”. Minētie noteikumi aizstās Ministru kabineta 2015.gada 3.marta noteikumus Nr.110 “Kārtība, kādā ziņo par sprāgstvielu prekursoriem”.  

Jaunu noteikumu mērķis ir nodrošināt atbilstošu ziņošanas kārtību par aizdomīgām darbībām ar sprāgstvielu prekursoriem (vielām vai maisījumiem sprāgstvielu pagatavošanai) vai to pazušanas vai zādzības gadījumiem, ņemot vērā Eiropas Parlamenta un Padomes 2019. gada 20. jūnija Regulā (ES) Nr. 2019/1148 par sprāgstvielu prekursoru tirdzniecību un lietošanu ietvertās prasības.

Sprāgstvielu prekursoru tirdzniecības un lietošanas ierobežojumi un kontroles pasākumi ir nozīmīgi teroristu un teroristu grupudarbību izjaukšanā, apgrūtinot uzbrukšanu mērķiem un piekļūšanu bīstamām vielām, kā arī to izvietošanu.

Latvijas nacionālais kontaktpunkts ziņošanai par aizdomīgiem darījumiem ar prekursoriem, kā arī to pazušanas gadījumiem vai zādzībām ir Valsts drošības dienests (VDD). Šāds kontaktpunkts, pamatojoties uz Eiropas Savienības tiesību aktiem, kas nosaka vienotus prekursoru aprites nosacījumus, izveidots visās dalībvalstīs, lai preventīvi samazinātu terorakta organizēšanas iespējas.

Latvijā VDD ir izveidota speciāla elektroniskā adrese kontaktpunkts@vdd.gov.lv un diennakts kontakttālrunis 67208964 (VDD dežūrdaļa) ziņošanai par aizdomīgiem gadījumiem saistībā ar sprāgstvielu prekursoriem, tādējādi nodrošinot ātru un efektīvu rīcību sabiedrības drošības apdraudējuma gadījumā.

Jāatzīmē, ka par valsts inspekcijas iestādi regulā noteikto prasību īstenošanā ir noteikta Valsts policija. Savukārt VDD, pildot kontaktpunkta funkciju, analizē ar paziņotajiem gadījumiem saistītos riskus un nepieciešamības gadījumā sniedz atbilstošu informāciju Valsts policijai tās funkciju izpildei.

VDD katru gadu organizē semināru komersantiem par Eiropas Savienības normatīvo regulējumu saistībā ar prekursoru tirdzniecību un lietošanu. Semināra laikā dalībniekiem tiek skaidrota Eiropas Savienības tiesību regulējuma būtība, norādīts uz apstākļiem, kas jāņem vērā, organizējot darbu ar prekursorus saturošajiem produktiem (piemēram, lauksaimniecībā). Komersanti arī tiek informēti, kā uzlabot preču uzglabāšanas drošību.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU