DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
06. februārī, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Veselība

Publicēts pirmais ikmēneša pārskats par Covid-19 vakcīnas drošumu

Zāļu valsts aģentūra informē, ka Eiropas Zāļu aģentūra (EZA) ir publicējusi pirmo ikmēneša Covid-19 vakcīnas  “Comirnaty” drošuma pārskatu. Tajā secināts, ka vakcinācijas kampaņās iegūtie drošuma dati par “Comirnaty” lietošanu atbilst jau zināmajam šīs vakcīnas drošuma raksturojumam un nav atklātas nekādas jaunas blakusparādības.

Jaunākajā drošuma informācijas pārskatā atspoguļoti dati, kas apkopoti un izvērtēti pēc “Comirnaty” reģistrācijas, tostarp dati no ES centralizētās zāļu blakusparādību datubāzes EudraVigilance un citiem avotiem, tai skaitā no zāļu reģistrācijas īpašnieka ikmēneša drošuma ziņojumiem, kas tam ir jāiesniedz par Covid-19 vakcīnām. Vienlaikus informējam, ka EZA reizi mēnesī publicēs atjauninātu drošuma informāciju par visām reģistrētām Covid-19 vakcīnām saskaņā ar ārpuskārtas caurlūkojamības pasākumiem saistībā ar Covid-19.

Šai atjauninātā drošuma informācijā ietverts EZA drošuma komitejas (PRAC) veiktais vērtējums par nāves gadījumiem pēc Comirnaty vakcīnas saņemšanas, tostarp par nāves gadījumiem trauslu, gados vecāku cilvēku vidū. PRAC veica šo gadījumu analīzi, ievērojot informāciju par šo cilvēku veselības stāvokli, arī informāciju par konstatētām slimībām,  kā arī mirstību atbilstošā vecuma grupā kopējā populācijā. PRAC secināja, ka dati neliecina par saistību ar vakcīnas Comirnaty saņemšanu un šie nāves gadījumi nerada bažas par vakcīnas drošumu. Visi turpmākie ziņojumi tiks rūpīgi uzraudzīti.

Lietojot Comirnaty visās ES dalībvalstīs un arī citviet pasaulē, tās drošums un efektivitāte arī turpmāk tiks rūpīgi uzraudzīta ar ES farmakovigilances sistēmas, reģistrācijas īpašnieka veikto papildu pētījumu un Eiropas atbildīgo iestāžu koordinētu neatkarīgu pētījumu palīdzību. Šie pasākumi ļaus atbildīgām iestādēm ātri izvērtēt jaunākos datus, kas iegūti no dažādiem avotiem, un veikt atbilstošās nepieciešamās normatīvā regulējuma darbības sabiedrības veselības aizsardzībai.

Vakcinētajām personām un veselības aprūpes speciālistiem jāziņo par iespējamām blakusparādībām, izmantojot nacionālās ziņošanas sistēmas. Šie ziņojumi palīdz normatīvā regulējuma iestādēm labāk izprast Comirnaty un papildināt zināšanas, kas jau iegūtas klīniskos un citos pētījumos.

Informācija par to, kā ziņot par blakusparādībām katrā no dalībvalstīm, ir pieejama arī vakcīnas lietošanas instrukcijā. Plašāka informācija ir pieejama šeit.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

6. aprīlī noslēdzās valstī izsludinātā ārkārtējā situācija. Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras turpināt noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ministru kabineta noteikumi Nr. 360 "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai.

Visi tiesību akti, kas attiecas uz Covid-19, vienkopus Likumi.lv.

Žurnāla "Jurista Vārds" publikāciju izlase brīvpieejā - cīņas ar pandēmiju juridiskie aspekti.

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU