DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
05. februārī, 2021
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Labklājība

25.02. būs skatāms otrais NVA un EURES tiešsaistes raidījums “Esi informēts, atgriežoties Latvijā”

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

2021.gada 25.februārī plkst. 16.00 Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) EURES Latvia Facebook lapā (https://www.facebook.com/eureslatvia) būs skatāms otrais tiešsaistes raidījums remigrācijas atbalstam  “Esi informēts, atgriežoties Latvijā”, kurā tiks stāstīts par to, kas jādara un kādas formalitātes jākārto pirms un pēc atgriešanās Latvijā, ja mītnes valstī zaudēts darbs.

NVA EURES konsultants Andris Segliņš kopā ar Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) pārstāvi informēs, kā mītnes valstī pieprasīt bezdarbnieka pabalstu un kā to eksportēt uz Latviju, izskaidros U1 un U2 dokumentu nozīmi un to noformēšanas kārtību. Raidījuma skatītāji uzzinās, kādas kļūdas visbiežāk tiek pieļautas, kārtojot formalitātes, kas saistītas ar sociālo apdrošinājumu bezdarba gadījumā. Tiešsaistes translācijas sekotāji EURES Latvia Facbook lapas komentāru sadaļā varēs  uzdot  savus jautājumus, kā arī vienoties par attālinātu konsultāciju.

Pirmo cikla “Esi informēts, atgriežoties Latvijā” raidījumu, kas NVA EURES Latvia Facebook lapā tika pārraidīts 28.janvārī, jau ir noskatījušies 827 interesenti. Skatītājiem bija iespēja tiešsaistē iepazīties ar visiem NVA EURES konsultantiem, kuri strādā Latvijas reģionos, uzzināt, kādi pakalpojumi remigrācijas atbalstam tiek piedāvāti, kā meklēt informāciju NVA mājaslapā un kādi jautājumi visbiežāk tiek uzdoti NVA EURES konsultantiem. Visbiežāk Latvijas valsts piederīgie, kas dzīvo ārvalstīs, bet plāno atgriezties Latvijā, NVA EURES konsultantiem jautā par rīcību un dokumentiem, kas nepieciešami, kārtojot ar sociālo apdrošināšanu saistītos jautājumus. Šiem jautājumiem tad arī būs veltīts nākamais tiešsaistes raidījums.

Pirmā raidījuma “Esi informēts, atgriežoties Latvijā” ieraksts pieejams EURES Latvia Facebook lapā: https://www.facebook.com/eureslatvia/videos/724707458435026.

Raidījumus “Esi informēts, atgriežoties Latvijā” veido NVA EURES darba mobilitātes konsultanti, balstoties uz savu darba pieredzi un piesaistot dažādu jomu ekspertus. Raidījumu cikls ir tapis, lai tiešsaistē interesentiem sniegtu aktuālāko informāciju par darba iespējām un dzīves apstākļiem Latvijā, valsts un pašvaldību institūciju pakalpojumiem un atbalstu remigrantiem, nepieciešamo dokumentu kārtošanu gan ārvalstī, pirms aizbraukšanas, gan Latvijā, atgriežoties, par bezdarbnieka pabalsta eksportu, nodokļiem, dzīvesvietas deklarēšanu, bērnu pieteikšanu bērnudārzā vai skolā, iegūtās kvalifikācijas atzīšanu un veselības pakalpojumiem Latvijā u.c.  Raidījumos piedalīsies arī dažādu jomu speciālisti, kuri dalīsies savā remigrācijas pieredzē. 

Cikla “Esi informēts, atgriežoties Latvijā” tiešsaistes raidījumi skatāmi EURES Latvia Facebook lapā katra mēneša pēdējā ceturtdienā  plkst.16.00. Uz tikšanos 25.februārī!

NVA EURES konsultantu atbalsts pieejams ikvienam!

Ja Jums ir papildu jautājumi par darba iespējām Latvijā, sociālo aizsardzību (ģimenes pabalsti, bezdarbnieka pabalsts un tā eksports u.c.) vai starpvalstu nodokļu samaksu, aicinām sazināties ar NVA EURES konsultantiem.

Mājaslapa: www.nva.gov.lv/eures

E-pasts: eures@nva.gov.lv

Facebook: www.facebook.com/eureslatvia/

Linkedin: www.linkedin.com/company/eures-latvia

Piektdienās no 13.00 līdz 15.00 EURES čats:

https://ec.europa.eu/eures/public/chat-with-eures-advisers

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU