DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
04. februārī, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Valsts digitālā politika jāpielāgo iedzīvotāju vajadzībām un jāmaina tās pārvaldības modelis

Valsts prezidents Egils Levits 3. februārī ir nosūtījis vēstuli Ministru prezidentam Krišjānim Kariņam, aicinot valdību īstenot pārdomātu un mērķtiecīgu valsts digitālo politiku, kas ir izšķiroši nepieciešama ikviena iedzīvotāja labklājības, Latvijas sabiedrības demokrātiskās saliedētības un Latvijas valsts turpmākās attīstības labā.

Valsts prezidents vēstulē atsaucas uz straujo tehnoloģiju attīstību 21. gadsimtā, norādot, ka “COVID-19 krīzes apstākļos tehnoloģiju loma un ietekme ir tikai augusi, rodas jauni digitālie pakalpojumi un iespējas”. Vienlaikus Valsts prezidents uzsver: “Diemžēl jau šobrīd redzams, ka jaunās iespējas un pakalpojumi nav pieejami visiem. Tam iemesls ir daļas sabiedrības nepietiekamās digitālās prasmes, kā arī nepilnības valsts pakalpojumu piedāvājumā un pieejamībā. Tādējādi sabiedrībā iezīmējas digitālā plaisa, kas, iztrūkstot mērķtiecīgai un konsekventai valsts politikai, var vērsties plašumā.”

E. Levits arī vērš valdības vadītāja uzmanību uz to, ka jau tuvā nākotnē digitālā plaisa var kļūt par vienu no galvenajiem nevienlīdzības veicinātājiem sabiedrībā. “Tā var ne tikai saasināt atšķirības iedzīvotāju labklājības līmenī, mazināt pilsoņu konstruktīvu sadarbību un iesaisti valsts lietās, bet arī vājināt piederības sajūtu valstij, tādējādi apdraudot demokrātijas sekmīgu funkcionēšanu,” skaidro Valsts prezidents.

Vēstulē E. Levits pauž stingri nostāju, ka Latvijas valsts pārvaldes pienākums ir rūpēties, lai digitālā vide sniedz iespēju ikvienam iedzīvotājam vairot savu labklājību un valsts digitālie pakalpojumi būtu pieejami visiem Latvijas iedzīvotājam.

Kopā ar vēstuli Valsts prezidents K. Kariņam arī nosūtījis Ievas Ilvesas, Valsts prezidenta padomnieces digitālās politikas jautājumos, vadītās darba grupas izstrādātos rīcībpolitikas priekšlikumus, kas piedāvā prioritāros darbības virzienus un rīcības soļus Latvijas iedzīvotāju digitālo prasmju un valsts digitālo pakalpojumu uzlabošanā. Tāpat darba grupa izstrādājusi priekšlikumus digitālās telpas drošībai, kā arī piedāvājusi digitālās transformācijas pārvaldības un ieviešanas modeli.

“Esmu pārliecināts, ka darba grupas izstrādātie rīcībpolitikas priekšlikumi ļaus mums labāk sasniegt digitālās transformācijas mērķus,” vēstules noslēgumā min E. Levits.

Valsts prezidenta vēstule un I. Ilvesas vadītās darba grupas izstrādātie rīcībpolitikas priekšlikumi lasāmi Valsts prezidenta kancelejas tīmekļvietnē.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi un mazinātu novēršamo mirstību, vienlaikus nodrošinot svarīgu valsts funkciju un pakalpojumu nepārtrauktību, no 11. oktobra līdz 11. janvārim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija. Tas ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinetam ir tiesības likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot valsts pārvaldes un pašvaldību institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus.

Iedzīvotājiem ir saistoši Ministru kabineta rīkojumā Nr. 720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” un Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU