DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
04. februārī, 2021
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Policistiem un robežsargiem par darbu Covid-19 laikā piešķir finansējumu vairāk nekā miljons eiro apmērā

Ceturtdien, 4.februārī, Ministru kabinets izdeva rīkojumu piešķirt iekšlietu ministrijai finansējumu 1 062 893 eiro apmērā no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem  Valsts policijas un Valsts policijas koledžas, kā arī  Valsts robežsardzes un Valsts robežsardzes koledžas amatpersonām par virsstundu darbu ārkārtas uzdevumu veikšanai Covid-19 izplatības ierobežošanā, tajā skaitā iedzīvotāju pārvietošanās aizlieguma ievērošanas uzraudzības nodrošināšanai, kā arī par darbu paaugstināta riska un slodzes apstākļos saistībā ar Covid-19 uzliesmojumu un tā seku novēršanu.

Kā uzsvēra iekšlietu ministrs S.Ģirģens: “Mēs redzam, cik pašaizliedzīgi strādā Valsts policijas un Valsts robežsardzes amatpersonas, lai papildus saviem tiešajiem pienākumiem palīdzētu sabiedrībai un citiem atbildīgajiem dienestiem ierobežot Covid-19 izplatību. Lepojos arī ar Valsts policijas un Valsts robežsardzes koledžās studējošo iesaisti šajā atbildīgajā procesā. Mēs nevaram aizmirst, ka gan policistiem, gan robežsargiem mājās ir ģimenes, kuras tiek pakļautas tādam pašam riskam saslimt ar vīrusu kā policisti un robežsargi, veicot papildu pienākumus. Paldies iesaistītajiem dienestiem par darbu! Gan es personīgi, gan sabiedrība to novērtē!”

Jau kopš pagājušā gada 12.marta, kad tika izsludināta ārkārtējā situācija valstī ar mērķi ierobežot Covid-19 izplatību, Valsts policijas un Valsts robežsardzes amatpersonas strādā paaugstināta riska un slodzes apstākļos.

Valsts policija intensīvi veic dažādus kontroles pasākumus tirdzniecības, ēdināšanas un citu pakalpojumu sniegšanas un cilvēku pulcēšanās vietās, sniedz atbalstu veselības nozarei, kā arī reaģē uz izsaukumiem karantīnas vai pašizolācijas pārkāpumiem un kontrolē pašizolācijas pasākumu ievērošanu.

Savukārt Valsts robežsardze Covid-19 izplatības ierobežošanā  veic robežpārbaudes personu grupām, kurām atļauta ārējās robežas šķērsošana, pārbauda QR kodu esamību robežšķērsošanas vietās visām ieceļojošajām personām un pie iekšējām robežām imigrācijas kontroles nolūkos izvēles kārtībā.

Valsts robežsardze piedalās atbalsta sniegšanā personām robežšķērsošanas vietās un pie iekšējām robežām, izskata individuālos pieprasījumus un iesniegumus ārējās robežas šķērsošanai, kā arī  sniedz atbalstu Valsts policijai iedzīvotāju pārvietošanās aizlieguma ievērošanas uzraudzībā.

Līdz ar to Valsts policijas un Valsts robežsardzes amatpersonas ir pakļautas  paaugstinātam inficēšanās riskam, tieši kontaktējoties ar cilvēkiem, kā arī nereti sastopas ar vardarbību un pret sevi vērstu agresiju no iedzīvotāju puses. Piemēram, mājsēdes kontroles pasākumu laikā policijas darbinieki bieži tiek vārdiski aizskarti, pret viņiem vērsti arī fiziski uzbrukumi un nodarīti miesas bojājumi.

Aicinām sabiedrību būt iecietīgiem un saprotošiem esošajā situācijā, nevēršot pret iekšlietu dienestu amatpersonām naidu vai agresiju!

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

6. aprīlī noslēdzās valstī izsludinātā ārkārtējā situācija. Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras turpināt noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ministru kabineta noteikumi Nr. 360 "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai.

Visi tiesību akti, kas attiecas uz Covid-19, vienkopus Likumi.lv.

Žurnāla "Jurista Vārds" publikāciju izlase brīvpieejā - cīņas ar pandēmiju juridiskie aspekti.

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU