DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
04. februārī, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: E-vide

Mākslīgais intelekts atbalstīs pilsonības pretendentus

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldi sadarbībā ar Tildi īsteno projektu “Ierunā himnu”. Projekta ietvaros mākslīgajam intelektam tiek mācīts saprast latviešu valodas izrunas īpatnības, nianses un valodas plūduma atšķirības. Projekta mērķis ir atbalstīt Latvijas pilsonības pretendentus, kuri gatavojas naturalizācijas eksāmenam, ļaujot viņiem ar mākslīgā intelekta programmas palīdzību novērtēt savas Latvijas valsts himnas zināšanas.  

Ikviens, kura dzimtā valoda nav latviešu, aicināts iesaistīties mākslīgā intelekta apmācībā, ierunājot Latvijas valsts himnu tīmekļa vietnē www.ierunahimnu.lv.

Šobrīd Tildes runas tehnoloģijas prot pilnvērtīgi atpazīt “tīru” latviešu valodu. Nākamais ambiciozais solis ir palīdzēt mākslīgajam intelektam atpazīt arī dažādas izrunas īpatnības, padarot šo tehnoloģiju noderīgāku plašākai Latvijas sabiedrībai.

Latviešu valoda jau sen nav valoda, kurā runā tikai latvieši, – to apgūst jaunieši mazākumtautību skolās, apmaiņas studenti un cilvēki no citām valstīm, kas izvēlējušies Latviju par savu mītnes zemi, kā arī ģimenes, kas pēc ilgstošas dzīvošanas ārzemēs vēlas atgriezties Latvijā.

Projekta dalībnieku iesūtītie audioierakstiks izmantoti, lai veidotu iekļaujošu mākslīgā intelekta risinājumu latviešu valodas runas atpazīšanai. Nākotnē šis risinājums varētu kļūt arī par lielisku palīgu cittautiešiem latviešu valodas apguvē.

Projekts “Ierunā himnu” ir daļa no Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes īstenotā Patvēruma, migrācijas un integrācijas fonda 2014.-2020. gada programmas projekta Nr. PMLP/PMIF/2018/3 “Naturalizācijas atbalstošo informācijas sistēmu un saistīto procesu pilnveidošana un attīstība” kura ietvaros tiks izstrādāts Latvijas pilsonības iegūšanas valodas prasmju un zināšanu pašpārbaudes elektroniskais rīks. Tas ļaus pilsonības pretendentiem pārbaudīt savas latviešu valodas prasmes, Latvijas Republikas Satversmes pamatnoteikumu, valsts himnas teksta, kā arī Latvijas vēstures un kultūras pamatu zināšanas.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU