DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
03. februārī, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ekonomika
1
4
1
4

CSP sāk publicēt iknedēļas datus par mirušo skaitu Latvijā

Strauji pieaugot mirušo skaitam Latvijā, Centrālā statistikas pārvalde (CSP) sāk publicēt iknedēļas datus par mirušo skaitu. Dati publicēti pēc dzimuma, vecuma grupas dalījumā pa pieciem gadiem un reģiona.

Datus par mirušo skaitu nedēļā publicēs oficiālās statistikas portālā katru trešdienu pl. 13.00.

2016.–2019. gadā lielākais mirušo skaits vidēji nedēļā tika novērots gada pirmajā pusē. 2020. gadā šī tendence neatkārtojās, bet mirušo skaits Covid-19 ietekmē strauji pieauga gada pēdējos divos mēnešos. Mirstības pieaugums, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, turpinās 2021. gadā. Gada pirmajā nedēļā reģistrēti 836, otrajā nedēļā – 815 mirušie.

Vidējais mirušo skaits 2016.–2019. gada nedēļās un provizoriskais mirušo skaits 2020., 2021. gada nedēļās

(skaits pēc faktiskā miršanas datuma, 2020. gadā ir 53 nedēļas, 2016–2019. gados 52 nedēļas)

Dati par mirušo skaitu var tikt precizēti. CSP datus publicē 17. dienā pēc pārskata nedēļas beigām. Par miršanas faktu jāpaziņo dzimtsarakstu iestādei ne vēlāk kā sešu darbdienu laikā no brīža, kad iestājusies nāve vai mirušais atrasts. 

Mirušo statistika pa nedēļām pēc faktiskā miršanas datuma publicēta kopš 2000. gada. Dati par 2020. gadu tiks koriģēti šā gada maijā, mirušo skaitā iekļaujot ārvalstīs mirušos Latvijas valsts piederīgos.

 

Mirstības tendenču salīdzināšanai ar citām Eiropas valstīm pieejama ES statistikas biroja Eurostat datubāze.

 

Labs saturs
4
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi un mazinātu novēršamo mirstību, vienlaikus nodrošinot svarīgu valsts funkciju un pakalpojumu nepārtrauktību, no 11. oktobra līdz 11. janvārim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija. Tas ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinetam ir tiesības likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot valsts pārvaldes un pašvaldību institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus.

Iedzīvotājiem ir saistoši Ministru kabineta rīkojumā Nr. 720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” un Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU