DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
02. februārī, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Izglītība

Vairāku novadu skolas saņems datorus attālinātā mācību procesa nodrošināšanai

Valdība šodien, 2021. gada 2. februārī, atļāva Izglītības un zinātnes ministrijai pieņemt dāvinājumu no SIA "Baltijas informācijas tehnoloģijas" - 92 klēpjdatorus 58 331 eiro vērtībā. Dāvinātos datorus ministrija piešķirs pašvaldībām, kuras līdz šim šādu atbalstu nav saņēmušas vai arī ticis pieškirts ļoti mazs viedierīču skaits.

Pēc dāvinājuma pieņemšanas datori bez atlīdzības tiks nodoti pašvaldību īpašumā atbilstoši ministrijas veiktajiem aprēķiniem, un pašvaldības nodos tos lietošanā izglītības iestādēm.

11 klēpjdatorus saņems Ādažu, Ikšķiles, Aizkraukles, Carnikavas novads un Ventspils pilsēta, desmit klēpjdatorus - Valkas novads, astoņus – Liepāja, septiņus - Ludzas un Krāslavas novads, bet Rucavas novadam tiks piešķirti pieci datori. Ar rīkojuma projektu un datoru sadalījumu izglītības iestādēm var iepazīties Ministru kabineta tīmekļvietnē.

Lai ierobežotu Covid-19 izplatību, no 2020. gada 6. novembra līdz 2021. gada 7.februārim Latvijā izsludināta ārkārtējā situācija, un šobrīd visas izglītības iestādes mācās attālināti. Būtisks faktors veiksmīga mācību procesa īstenošanai ir iekārtu pieejamība skolēniem un pedagogiem. Tāpēc ministrija meklē risinājumus, lai sniegtu atbalstu, uzlabotu tehnoloģisko nodrošinājumu un mazinātu Covid-19 krīzes radīto negatīvo seku ietekmi uz izglītības nozari. Vairāk nekā 5000 viedierīču izglītības iestādes saņēma jau pavasarī, pirmajā attālināto mācību laikā, bet 2020.gada decembrī pašvaldības saņēma kopumā 6261 ministrijas iegādāto portatīvo datoru.

2021.gadā turpinās atbalsta sniegšana vispārējās un profesionālās izglītības iestāžu digitalizācijai - portatīvās datortehnikas iegādei. Eiropas Savienības fondu COVID-19 seku mazināšanai (REACT EU instruments) programmā datortehnikas iegādei plānots vairāk nekā 10 milj. eiro, kopā ar pašvaldību līdzfinansējumu nodrošinot vēl aptuveni 20 000 datoru iegādi. Šobrīd IZM sadarbībā ar nozares ekspertiem plāno datortehnikas piešķiršanas principus katrai izglītības iestādei/pašvaldībai, īpašu uzsvaru paredzot tām klašu grupām, kas uzsākušas pilnveidotā mācību satura ieviešanu, proti: 1., 4., 7. un 10. klases.

Savukārt, lai palielinātu interneta datu pārraides iespējas skolās, ministrija kopā ar sadarbības partneriem sākusi darbu jaudīga interneta nodrošināšanā ikvienai Latvijas skolai, kas veicinās plašāku digitālā mācību satura un metožu izmantošanu mācību procesā.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

6. aprīlī noslēdzās valstī izsludinātā ārkārtējā situācija. Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras turpināt noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ministru kabineta noteikumi Nr. 360 "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai.

Visi tiesību akti, kas attiecas uz Covid-19, vienkopus Likumi.lv.

Žurnāla "Jurista Vārds" publikāciju izlase brīvpieejā - cīņas ar pandēmiju juridiskie aspekti.

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU