DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
02. februārī, 2021
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Izglītība

IZM un partneri vienojas par sadarbību interneta jaudas palielināšanai skolām

Lai palielinātu interneta datu pārraides iespējas Latvijas skolās, Izglītības un zinātnes ministrija un sadarbības partneri parakstījuši sadarbības memorandu ”Jaudīgs internets ikvienai Latvijas skolai”. Maksimāli ātra un izmaksu efektīva interneta ieviešana Latvijas izglītības iestādēm veicinās plašāku digitālā mācību satura un metožu izmantošanu mācību procesā.

Sadarbības memorandu parakstījusi Izglītības un zinātnes ministrija, Rīgas Tehniskās universitāte (RTU), sakaru operatori SIA ”Tet”, VAS ”Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs” (LVRTC), SIA ”Latvijas Mobilais Telefons” (LMT), SIA ”Tele2”, SIA ”Bite Latvija”, SIA ”LinkIT/Dati grupa”, datu iekārtu ražotājs SIA ”Mikrotīkls” un Latvijas Pašvaldību savienība.

“Covid-19 krīze ir veicinājusi jauna un papildinoša digitāla mācību satura un materiālu radīšanu, un šo materiālu integrācija mācību procesā ir svarīga, lai Latvijas jaunieši būtu konkurētspējīgi savās karjeras izvēlēs. Šajos procesos vienlīdz svarīgas ir gan pieejamās tehnoloģijas, gan interneta datu pārraides ātrums. Jaudīgs internets ir laikmetīgas izglītības neatņemama daļa, tas ir ceļš uz vienlīdzīgām iespējām ikvienam Latvijas skolēnam, neatkarīgi no viņa dzīves vietas,” uzsver izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska.

Memorands paredz izveidot kopīgu darba grupu skolu datu pārraides iespēju pilnveidošanai, kuru koordinēs RTU Rīgas Biznesa skola. Partneri  sadarbībā ar skolām nodrošinās iespējami labākos risinājumus, kas paredz vairākas aktivitātes. Skolām būs iespējas nomainīt iekārtas un/vai mainīt tehniskoas ātruma ierobežojumus. Nepieciešamības gadījumā, kur tas iespējams, tiks nodrošinātas iekārtas datu pārraides jaudas palielināšanai. Vienošanās paredz palielināt arī datu pārraides pieslēguma jaudu esošās sadarbības ietvaros, lai datu pārraides ātruma palielināšana nesamērīgi nesadārdzina esošā pakalpojuma izmaksas, līdzīgu pakalpojumu nodrošinot pēc vienādiem izmaksu principiem.

Memorands paredz arī uzlabota institucionālā risinājuma izstrādi, kas ilgtermiņā nodrošinātu Latvijas skolu tehnoloģiskā nodrošinājuma pastāvīgu attīstību.

Vairums Latvijas skolu interneta pieslēgums nodrošina pilnvērtīgu datu pārraides apjomu attālinātā mācību procesa organizēšanai un iespējas izmantot digitālo mācību saturu. Tomēr ir skolas, īpaši lauku reģionos, kur pieejamais interneta datu pārraides ātrums ir nepieciešams lielāks.

Latvijas Pašvaldību savienības organizētajā pašvaldību aptaujā tika noskaidrots skolās izmantotā interneta pieslēgums un ātrums. Aptuveni 300 skolām aptaujas dati uzrāda nepietiekamu interneta ātrumu, tāpēc sadarbības memoranda partneri ir vienojušies veikt nepieciešamos darbus maksimāli ātra un izmaksu efektīva interneta jaudas palielināšanai primāri šajās izglītības iestādēs. Balstoties uz aptaujas datiem RTU RBS studenti pilotprojektā uzsāka sadarbību ar vairākām skolām, lai precizētu to vajadzības. Savukārt datu pārraides pakalpojuma sniedzēji un datu pārraides iekārtu ražotājs izvērtēja iespējas uzlabot skolu interneta pieslēguma jaudas.

Plašāka informācija pielikumā un IZM mājaslapā, kur pieejams arī preses konference ieraksts un prezentācija:

https://www.izm.gov.lv/lv/jaunums/izm-un-partneri-vienojas-par-sadarbibu-interneta-jaudas-palielinasanai-skolam

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU