DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
28. janvārī, 2021
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Vide

Ministrs Plešs ar Latvijas Darba devēju konfederāciju vienojas stiprināt sadarbību virzībā uz klimatneitralitāti

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs (AP!) tikās ar Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) pārstāvjiem un, lai sekmētu Latvijas virzību uz klimatneitralitāti, vienojās intensificēt sadarbību “Latvijas stratēģijas klimatneitralitātes sasniegšanai līdz 2050.gadam” ieviešanā, savstarpēji sadarbojoties, paātrinot Latvijas ekonomisko izaugsmi un vienlaikus stimulējot kā reģionālo attīstību, tā vides aizsardzību ilgtermiņā.

Ministrs Plešs (AP!): “Lai panāktu labvēlīgas pārmaiņas klimata jautājumos, jāizvirza jauni un ambiciozi mērķi, attīstot videi draudzīgas nozares, kā arī jāveicina sabiedrības patēriņa paradumu maiņa, tādēļ man prieks par konfederācijas pārstāvju pausto konkrētību un stratēģisko redzējumu ilgtermiņa izaugsmes veicināšanai.  Ja agrāk vides aizsardzība un tautsaimniecības attīstība šķita savstarpēji izslēdzoši koncepti, tad tagad digitālā transformācija, vides aizsardzība un tautsaimniecības attīstība spēj iet roku rokā.”

Abas puses ir vienisprātis, ka klimata mērķu sasniegšana ir viens no šodienas būtiskākajiem problēmjautājumiem, vienlaikus atzīmējot, ka jārada apstākļi efektīvai un godīgai pārejai, reizē sniedzot paredzamību investoriem un citiem ekonomikas dalībniekiem, lai sekmētu virzību uz klimatneitralitāti 2050.gadā.

Ministrs uzsvēra, ka klimatneitralitāte neparedz tikai ierobežojumus vides aizsardzībai, bet gan paver arī plašas iespējas Latvijas ekonomiskajai izaugsmei. Tai skaitā, pāreja uz klimatneitrālu tautsaimniecību radīs jaunus ekonomiskos stimulus un jaunas darba vietas, īpaši izmantojot digitālo tehnoloģiju sniegtās priekšrocības. Īpaši svarīgi ir mazināt Latvijas cilvēku, tautsaimniecības, infrastruktūras, apbūves un dabas ievainojamību pret klimata pārmaiņu ietekmi un veicināt klimata pārmaiņu radīto iespēju izmantošanu.

Sarunas laika tika apspriests plašs jautājumu loks, tai skaitā par reģionālo attīstību digitālās infrastruktūras kontekstā, depozīta sistēmas ieviešanu un resursu ilgtspējīgu un sabalansētu pārvaldību. Tāpat tika diskutēts par veidiem, kā stiprināt iedzīvotāju digitālo prasmju līmeni; kā sniegt atbalstu gan maziem, gan lieliem uzņēmumiem, lai komersanti būtu spējīgi attīstīties. Tikšanās laikā abas puses vairākkārt uzsvēra ka panākumu atslēga ir uz sadarbību vērsta atbildīgo nozaru iesaiste un kopīga pieeja skatāmo jautājumu risināšanā.

Gan ministrs, gan LDDK pārstāvji atzina, ka jāsper soļi, lai paaugstinātu Latvijas uzņēmumu eksportspēju, radot augstākas pievienotās vērtības produktus un pakalpojumus; tostarp jāattīsta globālas prasmes. Tikpat būtiski ir veicināt valsts enerģētisko drošību, samazinot atkarību no fosilo energoresursu importa un pārejot uz vietējiem atjaunojamajiem energoresursiem.

Ministrs Plešs: (AP!): “Domājot par virzību uz Zaļo kursu, klimatneitralitāti un digitālo transformāciju, jāizvirza stratēģiski mērķi. Kombinējot tos ar dažādu finanšu mehānisma apguvi, mums ir iespēja padarīt Latviju par krietni produktīvāku valsti un iedzīvināt aprites ekonomikas būtību tautsaimniecības jaudas veicināšanai.”

Ministrs atzinīgi novērtēja LDDK pārstāvju iniciatīvu turpināt pārnozaru sadarbību un pauda apņemšanos atbalstīt LDDK kopīgu mērķu sasniegšanai. Par īpaši būtiskiem jautājumiem reģionālās attīstības līmenī abas puses atzina infrastruktūras, darba vietu un iedzīvotāju kvalifikācijas veicināšanas jautājumus. Sarunas noslēgumā ministrs vienojās ar konfederācijas vadību par savstarpēja klimatneitralitātes pakta kā viena no “Latvijas stratēģijas klimatneitralitātes sasniegšanai līdz 2050.gadam” ieviešanas instrumentiem izstrādi.  

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU