DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
27. janvārī, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Policistiem un robežsargiem par darbu Covid-19 laikā arī 2021.gadā piešķir piemaksas

FOTO: Edijs Pālens, LETA

Otrdien, 26. janvārī, Ministru kabinets atbalstīja Iekšlietu ministrijas iniciatīvu arī 2021.gadā piešķirt piemaksas Valsts policijas un Valsts robežsardzes amatpersonām par darbu paaugstināta riska un slodzes apstākļos saistībā ar Covid‑19 infekcijas uzliesmojumu un tā seku novēršanu.

Kā norādīja iekšlietu ministrs S.Ģirģens: “Vakar, tiekoties ar Valsts prezidentu  Egilu Levitu, uzsvēru, ka šī gada laikā jāpanāk valdībā kopīga izpratne par valsts iekšējās drošības reformu kā vienu no galvenajām prioritātēm gan 2022.gada budžeta, gan ES fondu septiņu gadu plānošanas perioda kontekstā. Šāda valstiska rīcība sekmētu Latvijas iedzīvotāju drošību un labklājību. Starptautiskā prakse rāda, ka tikai tās valstis, kuras atrisinājušas iekšējās drošības problēmas, spēj ilgtermiņā attīstīties.”

Jau kopš pagājušā gada 12.marta, kad tika izsludināta ārkārtējā situācija valstī saistībā ar Covid-19 izplatības ierobežošanu, Valsts policijas un Valsts robežsardzes amatpersonas strādā paaugstināta riska un slodzes apstākļos. Dienestu amatpersonas saskaras ar paaugstinātu inficēšanās risku, tieši kontaktējoties ar cilvēkiem, piemēram, uz robežas vai pārbaužu laikā.

Nereti robežsargiem un policistiem nākas sastapties arī ar vardarbību un pret sevi vērstu agresiju. Piemēram, mājsēdes kontroles pasākumu laikā policijas darbinieki bieži vārdiski aizskarti, pret viņiem vērsti fiziski uzbrukumi un nodarīti tādi miesas bojājumi, ka nācies meklēt pat mediķu palīdzību,  izrādīta pretošanās vai iedzīvotāji rīdījuši virsū suņus.

Piemaksas apmērs par vienu stundu noteikts 50% apmērā no amatpersonai noteiktās stundas algas likmes, ievērojot noteiktus kritērijus un amatpersonas iesaistes vai saskares stundu skaitu.

Piemaksas paredzēts piešķirt, piemēram, ja amatpersonas ir bijušas tiešā saskarē ar Covid-19 inficētām vai iespējami inficētām personām, bijušas iesaistītas testēšanas procesā,  bijušas tiešā saskarē ar Covid-19 riska grupas pacientiem, kuriem nav apstiprināta slimība, bet ir jāievēro karantīna vai pašizolācija vai arī amatpersona ir piedalījusies pasākumos, kas saistīti ar sabiedriskās kārtības nodrošināšanu un noteikto ierobežojumu kontroli.

Papildus nepieciešamais finansējums piemaksām 2021.gadā nav precīzi aprēķināms, jo nav zināms cik ilgi turpināsies ārkārtējā situācija, kā arī amatpersonu iesaistes apjoms un laiks, taču tiek plānots, ka mēnesī būs nepieciešami aptuveni 300 000 eiro Valsts policijai un 214 000 eiro Valsts robežsardzei.

Kā tika ziņots, arī 2020.gadā Valsts policijas un Valsts robežsardzes amatpersonas saņēma piemaksas par darbu apstākļos, kad pastāv paaugstināts risks saslimt ar Covid-19.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

Līdz 6. aprīlim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija.

 

 

 

Tas ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinets var likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus, lai novērstu valsts apdraudējumu. Saeima var noraidīt pieņemtos valdības lēmumus.

 

Ministru kabineta rīkojums Nr. 655 "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu".

 

 

 

 

 

 

 

 

Ministru kabineta noteikumi Nr. 360 "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai.

Visi tiesību akti, kas attiecas uz Covid-19, vienkopus Likumi.lv.

Žurnāla "Jurista Vārds" publikāciju izlase brīvpieejā - cīņas ar pandēmiju juridiskie aspekti.

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU