DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
26. janvārī, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Aicina piedalīties interešu pārstāvības regulējuma izstrādes publiskajā apspriešanā

Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija no 26.janvāra līdz 26.februārim aicina sabiedrību izteikt viedokli par līdz šim paveikto interešu pārstāvības atklātības tiesiskā regulējuma izstrādē. Ziņojums par regulējuma izstrādes gaitu pieejams Aizsardzības komisijas mājaslapā.

“Publiskotais ziņojums parāda, cik tālu mēs šobrīd esam tikuši interešu pārstāvības regulējuma izstrādē. Komisijā gaidīsim sabiedrības redzējumu par to, kādam vajadzētu būt regulējumam un tā būtiskākajiem aspektiem. Gaidīts tiek jebkurš viedoklis, mēs tos visus izskatīsim darba grupā. Vēlamies, lai šis regulējums būtu pēc iespējas kvalitatīvāks,” uzsver Aizsardzības komisijas priekšsēdētājs Juris Rancāns, norādot, ka tuvākajā laikā darba grupā plānots sākt strādāt pie konkrētām likumprojekta redakcijām.

Publiskās apspriešanas mērķis ir noskaidrot iesaistīto pušu viedokli par regulējuma nepieciešamību Latvijā un saņemt ieteikumus tālākai likuma izstrādei. Atsauksmes lūgts sūtīt uz Saeimas komisijas e-pasta adresi: aizsardzibas.komisija@saeima.lv. Plašāka informācija pieejama, zvanot uz tālruņa numuru +371 67 08 7275.

Interešu pārstāvības atklātības regulējuma izstrādes darba grupā darbojas deputāti Raimonds Bergmanis, Aivars Geidāns, Andrejs Judins, Ivans Klementjevs, Juris Rancāns, Edvīns Šnore, Mārtiņš Šteins, Ļubova Švecova, Normunds Žunna. To vada deputāte Inese Voika. Darba grupa izveidota 2019.gada rudenī.

Tāpat darba grupā iesaistīti eksperti no nevalstiskajām organizācijām, pārstāvji no Valsts Kancelejas, Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja, Tiesībsarga biroja un citi. Notikušas arī konsultācijas ar lielākajām uzņēmēju organizācijām Latvijā, kā arī individuālajiem interešu pārstāvības pakalpojumu sniedzējiem, kas pauduši interesi par regulējuma izstrādi.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU