DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
20. janvārī, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Precizēs likumu, lai samazinātu nelegālās televīzijas izplatītāju skaitu

Lai būtiski samazinātu nelegālo Krievijas satelītu izplatību Latvijā un līdz ar to arī nelegālās televīzijas izplatītāju skaitu, Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas deputāti trešdien, 20.janvārī, noslēdza darbu pie Aizsargāta pakalpojuma likuma grozījumiem.

Plānots precizēt likuma mērķi, nosakot, ka, šim likumam ir jānodrošina aizsargāta pakalpojuma sniedzēja aizsardzība no neatļautas pakalpojuma izmantošanas ne tikai komerciāliem, bet arī personīgiem mērķiem. Patlaban regulējumā ir noteikts, ka šī aizsardzība ir jānodrošina no neatļautas pakalpojuma izmantošanas tikai komerciāliem mērķiem.

Ar personīgiem mērķiem saprotama prettiesiska sistēmas izmantošana fiziskas personas vajadzībām, tostarp mājsaimniecībām bez mērķa gūt peļņu, bet ar komerciāliem mērķiem – prettiesiskas sistēmas izmantošana ar mērķi gūt ieņēmumus, tai skaitā peļņu. Dati liecina, ka 2018.gadā ap 62 000 mājsaimniecību izmantojušas nelegālo televīzijas apraides nodrošinātāju pakalpojumus, norādījuši likumprojekta autori.

Likumprojekta izstrādātāji anotācijā arī akcentējuši, ka pagaidām sods par prettiesisku sistēmu izmantošanu privātiem mērķiem nav paredzēts, bet, ja izmaiņas likumā nesamazinās to izmantošanu, iespējama administratīvās atbildības noteikšana arī fiziskām personām. Plānots, ka biedrība “Par legālu saturu” par saviem līdzekļiem veiks sabiedrības informēšanas kampaņas ar mērķi panākt ap 6000 prettiesisko satelītu televīzijas pieslēgumu mājsaimniecību un 4400 televīzijas pirātismu attaisnojošo mājsaimniecību samazinājumu, teikts likumprojekta anotācijā.

Likuma grozījumi arī paredz precizēt un papildināt ierobežojumus aizsargāta pakalpojuma jomā.

Lai Aizsargāta pakalpojuma likuma grozījumi stātos spēkā, tie vēl galīgajā lasījumā jāpieņem Saeimai.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU