DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
18. janvārī, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Latvijas Jūras spēki pārņem Baltijas valstu jūras eskadras vadību

Publicēts pirms 3 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Otrdien, 19.janvārī, Liepājā notiks attālināta Baltijas valstu jūras eskadras (BALTRON) komandiera maiņas ceremonija, kuras laikā līdzšinējo komandieri Lietuvas Jūras spēku  komandkapteini Andrju Širvi (Andrius Širvys) nomainīs Latvijas Jūras spēku virsnieks komandkapteinis Krists Kristlībs.

Tiešsaistes svinīgajā komandiera maiņas ceremonijā piedalīsies Jūras spēku komandieris jūras kapteinis Kaspars Zelčs, Lietuvas Jūras spēku komandieris jūras kapteinis Giedrjus Premenecks (Giedrius Premeneckas), kā arī Latvijas un Lietuvas Jūras spēku vadības pārstāvji. 

BALTRON projekta ietvaros ir izveidota Baltijas valstu Jūras spēku mācību bāze, kurā ietilpst vairākas struktūrvienības, no kurām lielākā daļa (Pretmīnu skola, Pretmīnu aprīkojuma remonta centrs, Ūdenslīdēju mācību centrs un Ieroču aprīkojuma darbnīca) atrodas Latvijā, pārējās – Lietuvā.

Šobrīd dalību BALTRON eskadrā turpina Latvija un Lietuva. Igaunija piedalās visos citos Jūras spēku sadarbības projektos, kas saistīti ar mācībām, izglītību, pieredzes apmaiņu, bet eskadrai (kopš 2014. gada) pievienojas pēc vajadzības (piemēram, mācību laikā).

BALTRON eskadra ir viens no ilgstošākajiem Baltijas valstu sadarbības projektiem, kas darbojas kopš 1998.gada augusta. Baltijas valstu jūras eskadru izveidoja, lai nodrošinātu pastāvīgas ātrās reaģēšanas spējas jūrā miera un krīzes laikā. Par tās pirmo komandieri kļuva Latvijas jūras kapteinis Ilmārs Lešinskis.

BALTRON komandiera maiņa notiek reizi gadā un to rotējošā kārtībā ieņem kāds no Baltijas valstu bruņoto spēku Jūras spēku pārstāvjiem.

BALTRON mērķis ir nodrošināt Baltijas jūras spēku mīnu meklēšanas kuģu pastāvīgu gatavību piedalīties nacionālu uzdevumu veikšanā un NATO pretmīnu kuģu grupas realizētajās operācijās. Paralēli Baltijas valstu jūras eskadra veicina Jūras spēku savstarpējo savietojamību un sadarbību, tostarp nodrošina pastāvīgas kopīgas ātrās reaģēšanas spējas jūrā miera un krīzes laikā, piedalās jūras atmīnēšanas operācijās, militārajās mācībās un misijās, Baltijas valstu teritoriālo ūdeņu un ekonomiskās drošības stiprināšanā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI