DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
14. janvārī, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Kultūra

Tiks turpināta atbalsta sniegšana VKKF mērķprogrammā "Covid-19 ietekmēto kultūras institūciju ilgtspēja”

Komersanti, biedrības un nodibinājumi, kuru darbība saistīta ar pastāvīgu publisku kultūras norišu nodrošināšanu un bijusi ierobežota Covid-19 valstī noteikto drošības pasākumu dēļ, arī 2021. gadā varēs pieteikties atbalstam Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) mērķprogrammā "Covid-19 ietekmēto kultūras institūciju ilgtspēja”. Tās turpināšanai līdz š.g. 30. jūnijam valdība no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem šodien lēma piešķirt 3 000 000 eiro.

“Krīzes laikā būtiski ne tikai “pārziemot,” bet arī gatavoties iziešanai no tās. Šodien valdībā apstiprinātais atbalsts Covid-19 ietekmētajām kultūras institūcijām palīdzēs nozares uzņēmumiem segt ar uzturēšanu saistītos ikdienas izdevumus laikā, kad nav iespējams strādāt. Vienlaicīgi norit aktīvs darbs pie jaunas programmas izstrādes, kas ir ļoti nepieciešama nozares uzņēmumiem – nākotnes kultūras satura radīšanai. Līdzīgi instrumenti darbojas daudzās Eiropas valstīs. Tās ideja ir caur finanšu institūciju “Altum” ieguldīt investīcijas nākotnes projektos daļēja aizdevuma formā. Jaunā programma šodien tika skatīta arī Finanšu ministrijas darba grupā un tuvākajā laikā tiks virzīta apstiprināšanai valdībā,” akcentē kultūras ministrs Nauris Puntulis.

Mērķprogrammas ietvaros šogad paredzēts atbalstīt aptuveni 660 organizācijas, katrai no tām mēnesī paredzot vidēji 4 469 eiro.

Mērķprogrammas ietvaros atbalsts tiks sniegts kultūras jomas komersantiem, biedrībām un nodibinājumiem:

  1. kuru apgrozījuma kritums 2020. gadā pret 2019. gadu bijis vidēji 30%;
  2. kuras nav nonākušas grūtībās atbilstoši piemērojamam komercdarbības regulējumam un tām nav nodokļu parādu;
  3. atbalsta intensitāte regulārajiem ikmēneša maksājumiem par telpu un zemes nomu, komunālajiem pakalpojumiem, obligātajiem apsaimniekošanas pakalpojumiem atbilstoši normatīvajiem aktiem, apdrošināšanai u.c. tiek sniegts 90% apmērā no veiktajiem izdevumiem;
  4. samaksātās darba algas un to nodokļi, ja nav pieprasīts atbalsts Valsts ieņēmumu dienesta atbalsta programmās, tādā pašā apjomā un apmērā, kā to sniedz Valsts ieņēmumu dienests;
  5. atbalsta apmērs vienai organizācijai mēnesī nepārsniedz 30 000 eiro;
  6. mērķprogrammas ietvaros sniegto atbalsta apmēru par vienām un tām pašām attiecināmajām izmaksām nevar apvienot ar citu valsts atbalstu, kas piešķirts Covid-19 ietekmes mazināšanai.

Atbalsts VKKF mērķprogrammā "Covid-19 ietekmēto kultūras institūciju ilgtspēja” pērn, laika posmā no 2020. gada 13. marta līdz 2020. gada 31. decembrim sniegts trīs kārtās, mērķprogrammas finansējumu 2 400 000 eiro apmērā piešķirot kopumā 300 projektiem.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

Līdz 6. aprīlim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija.

 

 

 

Tas ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinets var likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus, lai novērstu valsts apdraudējumu. Saeima var noraidīt pieņemtos valdības lēmumus.

 

Ministru kabineta rīkojums Nr. 655 "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu".

 

 

 

 

 

 

 

 

Ministru kabineta noteikumi Nr. 360 "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai.

Visi tiesību akti, kas attiecas uz Covid-19, vienkopus Likumi.lv.

Žurnāla "Jurista Vārds" publikāciju izlase brīvpieejā - cīņas ar pandēmiju juridiskie aspekti.

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU