DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
13. janvārī, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Sociālo un darba lietu komisija aicina valdību nekavējoties risināt situāciju sociālās aprūpes centros

Ņemot vērā straujo saslimšanu ar Covid-19 sociālās aprūpes centros, Saeimas Sociālo un darba lietu komisija aicina valdību nekavējoties risināt šo problēmu, lai pasargātu centru iemītniekus un darbiniekus no inficēšanās. Deputāti nosūtījuši vēstuli Ministru prezidentam Krišjānim Kariņam, aicinot veidot situācijas izpētes darba grupu Labklājības ministrijas (LM) darbības izvērtēšanai.

“Aicinām valdību izvērtēt atbildīgās ministrijas līdzšinējo darbību Covid-19 izplatības ierobežošanai sociālās aprūpes namos. Neesam guvuši pārliecību, ka šobrīd tiktu realizēts veiksmīgākais rīcības plāns, lai pasargātu valsts un pašvaldību centru iemītniekus no inficēšanās. Darba grupā aicinām iesaistīt gan valsts, gan pašvaldību pārstāvjus, kā arī apzināt riskus, lai nekavējoties izstrādātu atbilstošus risinājumus situācijas uzlabošanai,” uzsvēra komisijas priekšsēdētājs Andris Skride.

Komisijas deputāti iesniedza arī jautājumus, kuri situācijas izpētes darba grupai būtu jāskata. Aicinām tos izmantot, tomēr neaprobežoties tikai ar šiem jautājumiem, orientējoties uz praktisku situācijas labāko iespējamo pārvaldību Covid-19 pandēmijas apstākļos, norādīja A.Skride.

Deputāti vēstulē akcentējuši vairākus jautājumus, kas būtu jārisina LM, tostarp, kāda ir Covid-19 testēšanas kārtība un testu pieejamība, kāda ir detalizēta rīcības shēma, ja vakcināciju centros uzsāktu jau šodien. Tāpat deputāti vēlas noskaidrot, vai atbildīgajai ministrijai ir plāns, lai atbalstītu darbinieku izvēli paralēli nestrādāt pie vairākiem darba devējiem, kā arī domāt par augstākām piemaksām tieši zemāk apmaksātajam personālam, kas strādā ar Covid-19 inficētiem  klientiem. Deputāti arī norādījuši uz spēcīgāku starpinstitūciju sadarbību, lai ierobežotu vīrusa izplatību senioru vidū.

Patlaban Covid-19 konstatēts deviņos no 25 valsts sociālajiem aprūpes centriem, deputātus informēja LM pārstāvis. LM apkopotā informācija no novembra liecina, ka aizvadītajā nedēļā vīrusa skarto filiāļu un arī sasirgušo skaits bijis lielākais, un infekcija bija konstatēta 474 klientiem 16 filiālēs. Covid-19 uzliesmojumi regulāri atklājas arī pašvaldību uzturētajās sociālās aprūpes iestādēs, taču LM datu par situāciju šajos aprūpes namos nav. Ministrijai patlaban būtu jārūpējas par vīrusa ierobežošanu ne tikai valsts sociālās aprūpes centros, bet arī pašvaldību pārziņā esošajos, uzsvēruši komisijas deputāti.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi un mazinātu novēršamo mirstību, vienlaikus nodrošinot svarīgu valsts funkciju un pakalpojumu nepārtrauktību, no 11. oktobra līdz 11. janvārim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija. Tas ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinetam ir tiesības likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot valsts pārvaldes un pašvaldību institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus.

Iedzīvotājiem ir saistoši Ministru kabineta rīkojumā Nr. 720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” un Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU