DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
13. janvārī, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts vērtības

Kariņš: pateicoties barikāžu aizstāvjiem, paši varam būt noteicēji savā valstī

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš, trešdien, 13. janvārī, uzrunājot konferences “X stunda. Barikādēm 30” dalībniekus, uzsvēra, ka barikāžu laiks visai pasaulei parādīja mūsu tautas vienotības spēku un tas nepieciešams arī cīņā ar Covid-19 pandēmiju. Tāpat K. Kariņš pateicās visiem barikāžu aizstāvjiem, uzsverot, ka, pateicoties viņu nesavtīgajai rīcībai, šodien varam paši būt noteicēji savā valstī. 

K. Kariņš atgādināja labi zināmu, senu stāstu, kur tēvs dēliem stāsta par līdzību, kurā viens žagars ir viegli salaužams, bet žagaru saišķis – nē, skaidrojot, ka spēks ir kopā esot, jo atsevišķi jebkuru var salauzt. “Barikāžu laiks parādīja, kāds spēks ir mūsu tautā, kad stāvam plecu pie pleca un esam vienoti saviem mērķiem - individuāli var salauzt jebkuru, bet, ja esam kopā, tad esam nesalaužams spēks,” uzsvēra Ministru prezidents.

K. Kariņš atzīmēja, ka šodien, 30 gadus pēc vēsturiskās barikāžu nedēļas, esam kārtējā izaicinājuma priekšā, šoreiz cīņā ar globālu, vīrusa izraisītas slimības, pandēmiju.

“Ja mēs visi turamies kopā, ievērojam to, kas mums ir jādara, mēs uzveiksim šo pandēmiju,” pauda Ministru prezidents, izceļot pozitīvo paralēli ar notikumiem pirms 30 gadiem – cilvēku atsaucību un palīdzību cits citam, piemēram, brīvprātīgi gādājot siltu ēdienu mediķiem

K. Kariņš arī atzīmēja, ka Latvijas valsts, sadarbojoties ar citām valstīm, kas militārās aizsardzības jomā notiek kopā ar NATO, bet politiskajā jomā - kopā ar ES, kļūst daudz stiprāka.

“Vēlos izteikt cieņu un pateicību cilvēkiem, kuri pirms 30 gadiem, neskatoties uz ārējiem apstākļiem, gāja un aizstāvēja mūsu valsts neatkarību. Pateicoties visiem, kas to darīja, mēs šobrīd varam baudīt neatkarību un veidot notikumus mūsu valstī pēc mūsu prāta, nevis pēc kādas svešas varas prāta,” noslēgumā uzsvēra K. Kariņš.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi un mazinātu novēršamo mirstību, vienlaikus nodrošinot svarīgu valsts funkciju un pakalpojumu nepārtrauktību, no 11. oktobra līdz 11. janvārim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija. Tas ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinetam ir tiesības likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot valsts pārvaldes un pašvaldību institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus.

Iedzīvotājiem ir saistoši Ministru kabineta rīkojumā Nr. 720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” un Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU