DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
21. decembrī, 2020
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Finanses

Izsludināts konkurss NVO atbalstam Covid-19 seku pārvarēšanai; pieejamais finansējums 564 000 EUR

Sabiedrības integrācijas fonds (SIF) informē, ka atklāta konkursa kārtībā 2021.gadā nevaldības organizācijām (NVO) ir iespēja pieteikties papildu finansējumam 564 000 EUR apmērā. Finansējums, kas piešķirts no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem, tiks novirzīts tām NVO, kas ar savu darbību palīdz novērst Covid-19 krīzes radītās sekas, tostarp veic tādas aktivitātes, kas īstenotas papildus valsts un pašvaldību institūciju veiktajām.

Izvērtēšanā tiks ņemti vērā kvalitātes kritērijos iekļautie aspekti, tostarp, vai NVO darbība papildina pašvaldības vai valsts pakalpojuma sniegšanu Covid-19 krīzes radīto seku mazināšanai, vai NVO nodrošina sabiedrībai nepieciešamu pakalpojumu, ko valsts un pašvaldības nenodrošina vai nodrošina nepietiekamā apmērā Covid-19 krīzes radīto seku mazināšanai. Prioritāri atbalsts tiks sniegts tām NVO, kas piedalījās pandēmijas seku mazināšanā jau pavasarī, ārkārtas situācijas laikā.

"Pandēmijas sākums pavasarī lieliski parādīja, ka NVO savā darbībā ir krietni elastīgākas un spēj ātrāk pielāgoties krīzes radītām situācijām. Sabiedrība spēja operatīvi pašorganizēties, piemēram, sniedzot atbalstu produktu iegādē gan visneaizsargātākajām sabiedrības grupām, gan arī tiem, kas atgriezušies no ārzemēm un bija jāievēro stingra pašizolācija. Redzam, ka NVO arī tuvākajā laikā būs būtiska loma krīzes seku mazināšanā, sniedzot palīdzību, ko šobrīd varbūt nepiedāvā valsts vai pašvaldība. Tikai spēcinot NVO sektoru un veicinot sabiedrības saliedētību, veiksmīgāk pārvarēsim pandēmijas sekas," stāsta Zaiga Pūce, SIF sekretariāta direktore. 

Vienam pieteicējam maksimāli pieejamais finansējums būs 40 000 EUR, bet aktivitātes būs iespējas realizēt līdz 2021.gada 30.jūnijam. Atbalsts netiek plānots tādām NVO, kas vēl tikai plāno uzsākt iniciatīvas vai darbības Covid-19 krīzes negatīvo seku mazināšanā, vai NVO, kurām atbalsts būtu kvalificējams kā komercdarbības atbalsts.

Reaģējot uz nozares vajadzībām, konkurss izsludināts vēl pirms Ziemassvētkiem. Projektu pieteikumus steidzamības kārtā vērtēs komisija, kuras sastāvā būs pa diviem pārstāvjiem no Labklājības ministrijas un Kultūras ministrijas, pa vienam pārstāvim no Finanšu ministrijas un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, vismaz viens pārstāvis no NVO un viens no Ministru kabineta sadarbības memoranda padomes deleģēts NVO sektora pārstāvis. Lai nodrošinātu konkursa caurspīdīgumu, projektu pieteikumu vērtēšanai tiks piesaistīti arī neatkarīgi nozares eksperti.

Ņemot vērā valstī noteiktos drošības pasākumus, konkursam NVO aicinātas pieteikties tikai elektroniskā formātā līdz 2021.gada 18.janvāra plkst. 12.00, taču rezultāti tiks paziņoti februāra vidū. Ar pilnu konkursa nolikumu un veidiem, kā saņemt konsultācijas par projekta pieteikšanu, iespējams iepazīties www.sif.gov.lv.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

Līdz 6. aprīlim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija.

 

 

 

Tas ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinets var likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus, lai novērstu valsts apdraudējumu. Saeima var noraidīt pieņemtos valdības lēmumus.

 

Ministru kabineta rīkojums Nr. 655 "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu".

 

 

 

 

 

 

 

 

Ministru kabineta noteikumi Nr. 360 "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai.

Visi tiesību akti, kas attiecas uz Covid-19, vienkopus Likumi.lv.

Žurnāla "Jurista Vārds" publikāciju izlase brīvpieejā - cīņas ar pandēmiju juridiskie aspekti.

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU