DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
17. decembrī, 2020
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Satiksme

Lidosta “Rīga” iegūst četras zvaigznes Skytrax vērtējumā par COVID-19 drošības pasākumiem

Lidosta “Rīga” ir ieguvusi četras no piecām zvaigznēm prestižās aviācijas nozares reitingu aģentūras “Skytrax” novērtējumā par Covid-19 drošības pasākumiem lidostās (Covid-19 Airport Safety Rating).

“Skytrax” auditā, kas lidostā “Rīga” notika decembrī, neatkarīgi auditori izvērtēja, cik efektīvas ir lidostā ieviestās epidemioloģiskās drošības procedūras un cik konsekventi tās tiek ievērotas, kā arī pārbaudīja tīrību lidostas terminālī, noņemot bakterioloģiskos paraugus no virsmām. Tāpat tika novērtētas tīrīšanas un dezinfekcijas procedūras, sociālās distancēšanās politika un kontrole, sejas masku lietošana, roku dezinfekcijas aparātu pieejamība un individuālās aizsardzības līdzekļu lietošana darbiniekiem.

Kā norādīts “Skytrax” atzinumā, lidosta “Rīga” sniedz skaidru un saprotamu informāciju par lidostā ieviestajiem epidemioloģiskās drošības pasākumiem un to, kā jārīkojas gan ielidojošiem, gan izlidojošiem pasažieriem. Lidostā ir spēkā stingri noteikumi par masku lietošanu un iekļūšanu terminālī, ko kontrolē drošības personāls, pārbaudot biļešu rezervācijas esamību.

Lidostā “Rīga” izvietoti bezkontakta roku dezinfekcijas stendi, savukārt visi klientu apkalpošanas punkti ir aprīkoti ar aizsargstikliem, aizsargājot gan pasažierus, gan darbiniekus. Lidostā tiek ievēroti augsti tīrības standarti – regulāri dezinficētas virsmas un pastiprināta koplietošanas telpu uzkopšana. Lai gan lidojumu skaits ir samazinājies, lidosta pasažieru apkalpošanai izmanto visu termināli, kas nozīmē plašas sociālās distancēšanās iespējas, ko papildina atzīmes uz grīdas un krēsliem, palīdzot pasažieriem vieglāk ievērot nepieciešamo attālumu, norāda “Skytrax”.

Tāpat “Skytrax” atzīmē, ka lidosta ir iedzīvinājusi aptverošu Covid-19 drošības komunikācijas zīmolu “Neļauj vīrusam ceļot”, kas veidots košās krāsās, ir viegli pamanāms dažādos saskares punktos un satur viegli uztveramu un pasažieriem noderīgu informāciju.

Lidostas “Rīga” valdes priekšsēdētāja Laila Odiņa uzsver: "Pasažieru un darbinieku  drošība un veselība ir mūsu svarīgākā prioritāte. Jau kopš pandēmijas sākuma lidosta “Rīga” ir ieguldījusi lielu darbu, lai pilnveidotu gan pasažieru un gaisa kuģu apkalpošanas procesus, gan infrastruktūru ar mērķi maksimāli mazināt slimības izplatības riskus. Epidemioloģiskās drošības pasākumi tiek regulāri papildināti atbilstoši jaunākajām veselības institūciju un starptautisko aviācijas organizāciju rekomendācijām. Tomēr tas, cik šie pasākumi būs efektīvi, ir atkarīgs arī no katra no mums – cik atbildīgi un rūpīgi pildīsim noteiktās prasības. Tāpēc aicinu – ceļosim paši, bet vīrusam ceļot neļausim!”

Visaptveroša epidemioloģiskās drošības programma “Neļauj vīrusam ceļot” lidostā “Rīga” darbojas kopš maija, paredzot pasākumu kopumu vairākos darbības virzienos lidostas un lidostā strādājošo uzņēmumu darbinieku aizsardzībai un  drošai pasažieru apkalpošanai, lai pēc iespējas mazinātu COVID-19 izplatības riskus. Lidosta “Rīga” ir pievienojusies Eiropas Savienības Aviācijas drošības aģentūras (European Union Aviation Safety Agency, EASA) COVID-19 ierobežošanas hartai, apliecinot uzņēmuma gatavību strādāt pēc augstākajiem aviācijas nozares epidemioloģiskās drošības standartiem un sadarboties nacionālā un starptautiskā līmenī slimības izplatības risku mazināšanai.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi un mazinātu novēršamo mirstību, vienlaikus nodrošinot svarīgu valsts funkciju un pakalpojumu nepārtrauktību, no 11. oktobra līdz 11. janvārim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija. Tas ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinetam ir tiesības likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot valsts pārvaldes un pašvaldību institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus.

Iedzīvotājiem ir saistoši Ministru kabineta rīkojumā Nr. 720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” un Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU