DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
16. decembrī, 2020
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Sanāksmē apspriedīs Jaunsardzes centra paveikto aizvadītajā gadā

Rīt, 17. decembrī, norisināsies Aizsardzības ministrijas rīkotā Jaunsardzes centra gada noslēguma konference, kurā struktūrvienības pārstāvji izvērtēs šogad paveiktos uzdevumus, kā arī apspriedīs turpmākās aktivitātes un izaicinājumus.

“Jauniešu izglītošana ir būtiska visaptverošas valsts aizsardzības sistēmas sastāvdaļa. Jaunsardzē un Valsts aizsardzības mācībā apgūstāmās prasmes bērniem un jauniešiem dod iespēju gūt zināšanas un iemaņas, lai augtu par drosmīgiem un kritiski domājošiem mūsu valsts iedzīvotājiem. Esmu patiesi gandarīts par Jaunsardzes centra darbu un pasakos visiem instruktoriem par viņu augsti profesionālo darbu,” norāda aizsardzības ministrs Artis Pabriks.

Jau ziņots, ka Saeima 3. decembrī trešajā – galīgajā – lasījumā atbalstīja Aizsardzības ministrijas izstrādāto likumprojektu par valsts aizsardzības mācību un Jaunsardzi. Likums noteiks, kā bērni un jaunieši tiek izglītoti valsts aizsardzībā – kā tiek organizēta Jaunsardze un īstenota jaunsargu interešu izglītības programma, kā arī to, kā tiek īstenots valsts aizsardzības mācības priekšmets.

Valsts aizsardzības mācību brīvprātīgi var apgūt jau no 2018./2019.mācību gada, bet ar 2024./2025.mācību gadu valsts aizsardzības mācība kļūs par obligāti apgūstamu priekšmetu vidējās izglītības pakāpē.

Valsts aizsardzības mācības priekšmets  sastāv no četrām mācību jomām, kas ir patriotiskā audzināšana, valsts un lokālā vēsture, dzīves skola un militārā joma. Galvenais šī mācību priekšmeta izvirzītais mērķis ir veicināt pilsonisko apziņu un patriotismu, kā arī sniegt iespēju apgūt militārās pamatiemaņas un prasmes, veidojot pilsoniski atbildīgus un Latvijai lojālus pilsoņus, kas ir vitāli svarīgi visaptverošas valsts aizsardzības kontekstā.

Savukārt attiecībā uz Jaunsardzi likumā regulēti jautājumi, ko līdz šim jau noteica Militārā dienesta likums, vienlaikus konkretizējot Jaunsardzes centra kompetenci jaunsargu izglītības programmas īstenošanā, uzsverot, ka izglītības process tiek organizēts vecumam atbilstošās mācību grupās, kā arī nostiprinot Jaunsardzes atribūtiku un jaunsargu zvērestu.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU