DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
11. decembrī, 2020
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Kariņš: Daudzgadu budžeta vienošanās atbloķēšana – laba ziņa Latvijai

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš 10. un 11. decembrī piedalījās Eiropas Savienības valstu un valdību vadītāju sanāksmē, Eiropadomē, kurā lēma par Latvijai un ES būtiskiem jautājumiem – nākamo daudzgadu budžetu, Atveseļošanās fondu, ES klimata politiku, tālāku koordināciju Covid-19 pandēmijas ierobežošanā, ekonomisko sankciju pagarināšanu pret Krieviju, attiecībām ar ASV un Turciju un citām aktualitātēm.

Pārvarot domstarpības un atbloķējot jūlijā panākto vienošanos, dalībvalstu līderi panāca gala lēmumu par nākamo daudzgadu budžetu un Atveseļošanās fondu. Ministru prezidents Krišjānis Kariņš uzsver, ka šī ir ļoti laba un gaidīta ziņa Latvijai un visai Eiropai. Pēc vienošanās apstiprināšanas Eiropas Parlamentā, Latvijas ekonomikā tuvāko septiņu gadu laikā tiks ieguldīti vairāk kā 10 miljardi eiro, kas ļaus straujāk modernizēt ekonomiku un atbalstīt mūsu uzņēmumus.

Pēc vairāku stundu garām diskusijām līderi vienojās par paaugstinātu ES klimata ambīciju, kas paredz emisiju samazināšanu vismaz 55 % apmērā līdz 2030. gadam, līdz ar to saglabājot Eiropas Savienības līderību globālā līmenī. “Tas ir skaidrs signāls mūsu uzņēmējiem ieguldīt un attīstīt zaļās tehnoloģijas, tādejādi stiprinot mūsu valsts ekonomiku,” uzsver Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

Dalībvalstu līderi, diskutējot par Covid-19 pandēmijas ierobežošanu, norādīja uz vakcīnu pieejamības būtisko lomu. Ministru prezidents: “Izeja no pandēmijas ir vakcinācija, kas prasa koordinētu rīcību gan nacionālā, gan ES līmenī. Visas dalībvalstis šobrīd ar cerībām raugās un strādā pie tā, lai vakcināciju visā Eiropā varētu uzsākt pēc iespējas ātrāk. Tikai visi Eiropā kopā strādājot mēs varam ierobežot pandēmijas izplatību.”

Diskusijā par ES ārējām attiecībām galvenais fokuss tika veltīts Turcijas aktivitāšu izvērtējumam Austrumvidusjūrā. Tika pieņemts līdzsvarots lēmums, paredzot dialoga turpināšanu, vienlaikus iestājoties par ES interešu aizstāvību un izdarot spiedienu uz Turciju situācijas deeskalēšanā.

Ņemot vērā, ka nav mainījusies Krievijas agresīvā politika attiecībā uz Ukrainu, tostarp Krimas okupāciju, dalībvalstu vadītāji vienprātīgi atbalstīja ekonomisko sankciju pagarināšanu Krievijai.

Attiecībā uz ASV līderi uzsvēra spēcīgas transatlantiskās saites nozīmi un norādīja, ka sagaida ciešu sadarbību ar jauno ASV administrāciju.

Līderi īsi pārrunāja ES attiecības ar Dienvidu kaimiņiem, kā arī aktuālo situāciju Breksita sarunās. Reaģējot uz nesenajiem teroraktiem Eiropā, līderi uzsvēra nepieciešamību pēc ciešākas sadarbības drošības politikas jomā.

Eiropadomes sēdes laikā tās dalībniekiem un pavadošajām delegācijām noteikti stingri epidemioloģiskās drošības pasākumi, tostarp jāievēro fiziska distancēšanās, bet kur tas nav iespējams, kā arī iekštelpās, jālieto sejas maskas. Tāpat tiek stingri kontrolēta personu kustība telpās, nodrošinot, ka vienlaikus tajās atrodas ierobežots skaits personu.

Pirms Eiropadomes Ministru prezidents piedalījās Eiropas Tautas partijas samitā, kā arī vadīja Baltijas un Ziemeļvalstu valdību un valstu vadītāju koordinācijas sanāksmi. Ministru prezidents Eiropadomē pārstāvēja arī Igauniju, ņemot vērā Igaunijas premjera Jiri Ratasa (Jüri Ratas) lūgumu, jo J. Ratass šonedēļ atrodas pašizolācijā.

Pēc Eiropadomes apmeklējuma Ministru prezidents, pildot darba pienākumus, plāno strādāt attālināti un ievērot epidemioloģiskās drošības pasākumus.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

6. aprīlī noslēdzās valstī izsludinātā ārkārtējā situācija. Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras turpināt noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ministru kabineta noteikumi Nr. 360 "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai.

Visi tiesību akti, kas attiecas uz Covid-19, vienkopus Likumi.lv.

Žurnāla "Jurista Vārds" publikāciju izlase brīvpieejā - cīņas ar pandēmiju juridiskie aspekti.

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU