DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
09. decembrī, 2020
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

4K pasākumā uzsver iekšējās pretkorupcijas kontroles nozīmi un nepieciešamību

Vakar, 8. decembrī, Starptautiskās pretkorupcijas dienas ieskaņā aizvadīts Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) un Valsts administrācijas skolas (VAS) organizētais tiešsaistes pasākums “4K”. Pasākumā augsta līmeņa eksperti diskutēja par organizāciju iekšējās pretkorupcijas kontroles būtisko lomu korupcijas risku novēršanā valsts un pašvaldību izsludinātajos konkursos.

Pašreizējos Covid-19 krīzes apstākļos, kad jāveic steidzamas iegādes un jāpieņem operatīvi lēmumi, publiskajos iepirkumos joprojām saglabājas augsti korupcijas riski un aktuālāks kļūst jautājums, kā panākt, lai valsts un pašvaldību budžets, kas ir sabiedrības finanšu resursi, tiktu izlietoti maksimāli lietderīgi, godprātīgi un visas sabiedrības interesēs.

Tieši ārkārtējos apstākļos palielinās organizāciju iekšējās uzraudzības mehānismu, tostarp iekšējās pretkorupcijas kontroles sistēmas, nozīme. Lai gan iekšējās pretkorupcijas kontroles sistēmas izstrādāšana un ieviešana ir obligāta prasība tikai publiskā sektora institūcijām, to ieteicams ieviest arī privātos uzņēmumos. Pasākuma “4K” dalībnieki akcentēja, ka šāda sistēma ne tikai samazina korupcijas riskus, bet arī var veicināt uzņēmumu ilgtspējīgu attīstību, palīdz kļūt efektīvākiem un konkurētspējīgākiem.

Diskusijas dalībnieki bija vienisprātis, ka tieši efektīva, uz reāliem riskiem balstīta iekšējās pretkorupcijas kontroles sistēma ir viens no būtiskākajiem risinājumiem, kā uzņēmumi var strādāt godīgas konkurences apstākļos, integrēt darbā labas pārvaldības principus un nodrošināt labu reputāciju. Tāpat vienlīdz svarīgi ikvienā organizācijā ieviest ētikas kodeksu, ziņošanas kanālus, nodrošināt efektīvu datu un informācijas apmaiņu, kā arī atbilstoši riskiem organizēt darbinieku apmācības.  Par publiskā un privātā sektora organizāciju iekšējās kontroles problēmjautājumiem un to risināšanas iespējām, “4K” pasākumā diskutēja KNAB priekšnieks Jēkabs Straume, Ekonomikas ministrijas Administrācijas vadītāja Dace Gaile, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras valdes locekle Katrīna Zariņa, Rīgas domes priekšsēdētāja vietniece Linda Ozola un PwC Latvija valdes priekšsēdētāja, Ārvalstu investoru padomes Latvijā valdes locekle Zlata Elksniņa-Zaščirinska.

KNAB pateicas moderatoram – Finanšu nozares asociācijas valdes loceklim un SIA "Tet" padomes loceklim – Jānim Brazovskim un ekspertiem. Tāpat pateicība Latvijas un ārvalstu organizāciju pārstāvjiem un ārvalstu vēstniecību Rīgā pārstāvjiem, kas tiešsaistē piedalījās “4K” konferencē. Īpašs paldies pasākuma līdzorganizatoriem – VAS.

Pasākuma ieraksts pieejams KNAB Facebook kontā.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

Līdz 6. aprīlim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija.

 

 

 

Tas ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinets var likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus, lai novērstu valsts apdraudējumu. Saeima var noraidīt pieņemtos valdības lēmumus.

 

Ministru kabineta rīkojums Nr. 655 "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu".

 

 

 

 

 

 

 

 

Ministru kabineta noteikumi Nr. 360 "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai.

Visi tiesību akti, kas attiecas uz Covid-19, vienkopus Likumi.lv.

Žurnāla "Jurista Vārds" publikāciju izlase brīvpieejā - cīņas ar pandēmiju juridiskie aspekti.

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU