DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
05. decembrī, 2020
Lasīšanai: 2 minūtes

Valsts prezidenta Egila Levita uzruna Starptautiskajā brīvprātīgo dienā

Esiet sveicināti!

Brīvprātīgā darba veicēji izprot un savā dzīvē tiešā veidā īsteno Satversmē ietvertos sociālās atbildības principus. Tas ir īpaši svarīgi šodien, kad mēs Latvijā līdz ar citām pasaules valstīm dzīvojam cauri COVID-19 krīzei. Ne visās situācijās valsts vai pašvaldības iestādes var ātri reaģēt un palīdzēt. Tāpēc svarīgi, ka mūsu sabiedrībā ir brīvprātīgie, kuri spēj uzņemties atbildību, pašorganizēties un darboties līdzcilvēku labā.

Pavasarī tika izveidota brīvprātīgo kustība pārtikas piegādei senioriem viņu mājvietās. Aicinu ikvienu apdomāt arī tagad, vai līdzās nav kāds, kuram vajadzīga palīdzība. Varbūt tas ir cilvēks ar īpašām vajadzībām, vientuļā mamma ar maziem bērniem, mazturīgs kaimiņš, kuram mūsu atbalsts var izrādīties būtisks.

Tiesa, šobrīd ir īpaši jāpiedomā, kā sniegt palīdzību esošo ierobežojumu apstākļos, neapdraudot sevi un palīdzības saņēmēju.

Brīvprātīgais darbs dažādās formās un dzīves jomās ir pastāvējis vienmēr. No līdzdalības kultūras un izklaides pasākumu rīkošanā līdz pacientu aprūpei slimnīcās. No sava laika un enerģijas ziedošanas tiem, kuriem dzīvē mazāk veicies, līdz apkārtnes sakopšanai. Dažādas var būt brīvprātīgā darbā izpausmes. Tomēr kopīgs ir viens – patiess emocionāls gandarījums un apziņa, ka izdarīts kas labs. Brīvprātīgi iesaistoties sabiedriskajās norisēs un palīdzot citiem, mēs kļūstam labāki paši un uzlabojam mūsu valsts dzīvi.

Es sveicu jūs Starptautiskajā brīvprātīgo dienā un līdz ar labu veselību novēlu sekmes jūsu turpmākajos darbos! Tie nešaubīgi būs ļoti vajadzīgi. Paldies jums par to!

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

Līdz 6. aprīlim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija.

 

 

 

Tas ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinets var likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus, lai novērstu valsts apdraudējumu. Saeima var noraidīt pieņemtos valdības lēmumus.

 

Ministru kabineta rīkojums Nr. 655 "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu".

 

 

 

 

 

 

 

 

Ministru kabineta noteikumi Nr. 360 "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai.

Visi tiesību akti, kas attiecas uz Covid-19, vienkopus Likumi.lv.

Žurnāla "Jurista Vārds" publikāciju izlase brīvpieejā - cīņas ar pandēmiju juridiskie aspekti.

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU