DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
24. novembrī, 2020
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Lauku attīstība

Zemkopības ministrija aicina ikdienā izvēlēties Latvijā ražotos pārtikas produktus

Zemkopības ministrija (ZM) aicina iedzīvotājus, valsts un pašvaldību institūcijas kā arī uzņēmumus un organizācijas gan ikdienas uzturam, gan sabiedriskajā ēdināšanai vairāk iegādāties Latvijā ražotos pārtikas produktus.

Zemkopības ministrs Kaspars Gerhards: “Covid-19 pandēmija skar plašu Latvijas iedzīvotāju loku, tajā skaitā arī lauksaimniekus, pārtikas ražotājus un uzņēmējus. Šajā sarežģītajā laikā ir īpaši svarīgi turēties kopā, atbalstot vienam otru. Jo vairāk iedzīvotāji ikdienas gaitās savos pārtikas grozos izvēlēsies ielikt tieši vietējo ražotāju produktus, jo lielāku kopējo atbalstu mēs spēsim sniegt tiem, kuri ir rūpējušies par šo produktu nepārtrauktu pieejamību. Kā arī ne mazāk svarīgi ir valsts un pašvaldību iestādēm pilnvērtīgi izmantot zaļā publiskā iepirkuma sniegtās priekšrocības, tajā skaitā pārtikas pakās skolēniem jābūt iekļautiem tieši vietējiem – Latvijas produktiem. Ja institūcijas veidotā pārtikas pakā tiek iekļauts importa piens, tas ir uzskatāms piemērs tam, kā tiek laista garām iespēja nodrošināt bērniem kvalitatīvu pašmāju pārtiku, turklāt arī tas, ka institūcija izvēlas neizmantot iespēju sniegt palīdzīgu roku vietējiem lauksaimniekiem un pārtikas ražotājiem. Tādēļ aicinu ikvienu ikdienas gaitās un darbos izvēlēties tieši vietējo lauksaimnieku, ražotāju un uzņēmēju produktus!

ZM aicina pašvaldības raudzīties, lai iepirkumos sabiedriskajai ēdināšanai arvien vairāk tiktu izmantoti zaļā publiskā iepirkuma kritēriji, kas nodrošina salīdzinošas priekšrocības pārtikas produktiem, kas ražoti tuvākā attālumā, ir kvalitatīvāki un svaigāki, turklāt ir draudzīgāki videi un dod pienesumu novadu ražotājiem un pašvaldībām.

Tāpat pašvaldības ir aicinātas Latvijā ražoto pārtikas produkciju plašāk izmantot skolēnu pārtikas paku komplektēšanā, kas skolēniem tiek izsniegtas attālināto mācību laikā.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

6. aprīlī noslēdzās valstī izsludinātā ārkārtējā situācija. Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras turpināt noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ministru kabineta noteikumi Nr. 360 "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai.

Visi tiesību akti, kas attiecas uz Covid-19, vienkopus Likumi.lv.

Žurnāla "Jurista Vārds" publikāciju izlase brīvpieejā - cīņas ar pandēmiju juridiskie aspekti.

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU