DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
24. novembrī, 2020
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Kultūra

KM pārstāvēs Latvijas nostāju ES kultūras un audiovizuālo lietu ministru videokonferencē

Lai pārstāvētu Latvijas viedokli š.g. 1. decembra neformālajā Eiropas Savienības (ES) kultūras un audiovizuālo lietu ministru videokonferencē, kurā tiks diskutēts par kultūras un mediju sektora atgūšanos no Covid-19 pandēmijas, valdība 24. novembra sēdē apstiprināja Kultūras ministrijas priekšlikumus valsts pozīcijai minētajos jautājumos.

Latvija ES kultūras un audiovizuālo lietu ministru tiešsaistes sanāksmē aicinās stiprināt Covid-19 krīzes skarto kultūras un radošo nozaru, tostarp mediju, noturību, izmantojot ES līmeņa atbalsta mehānismus. Latvija gatavojas atzinīgi novērtēt panākto vienošanos starp ES Padomi un Eiropas Parlamentu par ES daudzgadu budžetu 2021.–2027. gadam, kā rezultātā tiks palielināts ES atbalsta programmas „Radošā Eiropa” budžets, tādējādi sniedzot papildu stimulu kultūras nozarei atgūties pēc krīzes. Latvija paudīs īpašu atbalstu tam, ka programma pirmo reizi projektu konkursu kārtībā sniegs atbalstu arī ziņu medijiem, žurnālistiem un medijpratības pasākumiem.

Latvija pozitīvi novērtēs Eiropas Parlamenta iniciatīvu, ar kuru dalībvalstis tiek mudinātas atvēlēt vismaz 2% no Atveseļošanās un noturības mehānisma līdzekļiem kultūras un radošajām nozarēm, tostarp medijiem.

Tāpat tiks pausts atbalsts Vācijas Prezidentūras rosinājumam par vienota informatīvā portāla izveidi, kas nodrošinātu kultūras un radošajam sektoram vienuviet visu informāciju par pieejamajām ES atbalsta līmeņa programmām un fondiem.

Runājot par kultūras un radošo nozaru profesionāļu mobilitāti, kas noteikto ceļošanas ierobežojumu dēļ ir īpaši apgrūtināta, Latvija paudīs atbalstu ES līmenī paredzētajiem īpašajiem ceļošanas un uzturēšanās režīma atvieglojumiem, kas vienlaikus nekompromitē kopējos epidemioloģiskās drošības pasākumus.

Lai garantētu taisnīgu atlīdzību radošajām personām, Latvija video sanāksmē uzsvērs, ka būtiska nozīme ir operatīvai direktīvas par autortiesībām digitālajā vienotajā tirgū pārņemšanai nacionālajos tiesību aktos.

Visbeidzot, Latvija paudīs atzinību Horvātijas prezidentūras laikā aizsāktajai un Vācijas prezidentūras laikā turpinātajai informācijas apmaiņai dalībvalstu starpā par nacionālajiem pasākumiem, kas ļauj apzināt un īstenot efektīvākos atbalsta mehānismus, ar kuriem mazināt Covid-19 pandēmijas ietekmi uz kultūras un radošo sektoru.

 

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

Līdz 7. februārim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija.

 

 

 

Tas ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinets var likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus, lai novērstu valsts apdraudējumu. Saeima var noraidīt pieņemtos valdības lēmumus.

 

Ministru kabineta rīkojums Nr. 655 "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu".

 

 

 

 

 

 

 

 

Ministru kabineta noteikumi Nr. 360 "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai.

Visi tiesību akti, kas attiecas uz Covid-19, vienkopus Likumi.lv.

Žurnāla "Jurista Vārds" publikāciju izlase brīvpieejā - cīņas ar pandēmiju juridiskie aspekti.

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU