DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
20. novembrī, 2020
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde
1
1

Eiropadomē lemj par kopīgiem ES soļiem pandēmijas izplatības ierobežošanai

Ceturtdien, 19. novembrī, attālinātā Eiropas Savienības (ES) valstu un valdību vadītāju sanāksmē – Eiropadomē – dalībvalstu vadītāji lēma par Covid-19 pandēmijas izplatības ierobežošanu, kopīgu ES pieeju plašākai testēšanas nodrošināšanai, vienojoties, ka nepieciešams strādāt pie savstarpējas testu un to rezultātu atzīšanas ES.

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš diskusijā kolēģiem uzsvēra, ka viens no būtiskiem nosacījumiem Covid-19 pandēmijas ierobežošanai ir sabiedrības uzvedības maiņa ilgtermiņā, pieņemot kā normu fiziskas distances ievērošanu, regulāru roku mazgāšanu un dezinficēšanu, un sejas masku lietošanu, kur tas nepieciešams.

ES līderi, apspriežot pēdējos vakcīnu klīnisko pētījumu rezultātus, atzina, ka tie ir iedrošinoši un dalībvalstīm jābūt gatavām operatīvi nodrošināt vakcīnu pieejamību iedzīvotājiem, kad tās kļūs pieejamas.

Papildu ES dalībvalstu valstu un valdību vadītāji apsprieda kopīgu ES pieeju ierobežojumu atcelšanai, uzsverot, ka to atcelšanā jābūt piesardzīgiem, ierobežojumi jāatceļ pakāpeniski, lai neizraisītu jaunus vīrusa izplatības uzliesmojumus.

Eiropadomē arī tika uzklausīts Vācijas kancleres Angelas Merkeles (Angela Merkel), ES prezidējošās valsts valdības vadītājas, ziņojums par situāciju saistībā ar ES daudzgadu budžeta projekta apstiprināšanu. ES valstu un valdību vadītāji vienojās, ka jāturpina diskusijas, lai panāktu par to vienošanos.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

Līdz 7. februārim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija.

 

 

 

Tas ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinets var likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus, lai novērstu valsts apdraudējumu. Saeima var noraidīt pieņemtos valdības lēmumus.

 

Ministru kabineta rīkojums Nr. 655 "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu".

 

 

 

 

 

 

 

 

Ministru kabineta noteikumi Nr. 360 "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai.

Visi tiesību akti, kas attiecas uz Covid-19, vienkopus Likumi.lv.

Žurnāla "Jurista Vārds" publikāciju izlase brīvpieejā - cīņas ar pandēmiju juridiskie aspekti.

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU