DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
17. novembrī, 2020
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Jaunlaicenes muižas muzejs aicina ielūkoties jaunajā pamatekspozīcijā “Malēnieša pasaule”

Jaunlaicenes muižas muzejā Alūksnes novadā tapusi jaunā pamatekspozīcija “Malēnieša pasaule”, kuru apmeklētāji, ievērojot visus epidemioloģiskās drošības nosacījumus, var aplūkot no 14. novembra.  Ekspozīcija tapusi ar Valsts Kultūrkapitāla fonda un Alūksnes novada pašvaldības finansējumu.

Ideju par šo pamatekspozīciju esam auklējuši piecus gadus. Jaunlaicenes muižas muzejs ilgstoši ir strādājis ar vietējiem iedzīvotājiem, vācot kultūrvēsturisko mantojumu, kas saglabāts ne tikai priekšmetos, bet arī nostāstos, ticējumos, atmiņās, pasaules uzskatā un valodā. Līdz šim Latvijas apceļotājiem piedāvājām lekciju “Radošie malēnieši un viņu valoda”, malēniešu vārdu spēli, pagalma izstādi “Malēnieša raksturs jeb ak prieks, ak lustes, ak borģele”, grāmatu “No Apukalna veroties. Alūksnes puses malēnieši senāk un tagad”. Tomēr iepriekš minētais piedāvājums pilnībā neatklāja malēniešu pasaules kārtības izpratni, īpatnējā rakstura veidošanās iemeslus un viņu smalko, radošo, jūsmīgo un optimistisko būtību. Jaunajā pamatekspozīcijā stāstām par malēniešu zemes rašanos, robežām, valodu. Īpaši akcentējam malēnieša pasaules kārtības sapratni, kas atšķiras no kristiešu viedokļa, stāstīsim par malēnieša pārsteidzošajām spējām un talantu, par rakstura īpašībām, kas malēnieti dara atšķirīgu no citiem latviešiem. Muzejs ar šo pamatekspozīciju radīs labvēlīgus apstākļus vietējo iedzīvotāju pašapziņas celšanai un veicinās piederības sajūtu savai kopienai, - uzsver Jaunlaicenes muižas muzeja vadītāja Sandra Jankovska.

Projektu “Jaunlaicenes muižas muzeja pamatekspozīcijas “Malēnieša pasaule” izveidošana” atbalstījis Valsts Kultūrkapitāla fonds mērķprogrammā “Muzeju nozares attīstības programma”, piešķirot 10 000 EUR.  Kopējais projekta budžets ir 15463,55 EUR un tas finansēts no Valsts Kultūrkapitāla fonda un Alūksnes novada pašvaldības budžeta līdzekļiem.

 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU