DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
12. novembrī, 2020
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Iekšlietu ministrijas valsts sekretārs pateicas pašvaldībām par operatīvo iesaisti Covid-19 izplatības ierobežošanā

Trešdien, 11. novembrī, notika Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) videokonference par aktualitātēm ārkārtējās situācijas laikā saistībā ar Covid-19.  Iekšlietu ministriju tajā pārstāvēja Iekšlietu ministrijas valsts sekretārs Dimitrijs Trofimovs un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) priekšnieka vietnieks Mārtiņš Baltmanis.

Pasākumā tika pārrunāts par pieņemtajiem lēmumiem un ierobežojumiem ārkārtējās situācijas laikā, kā arī sejas masku un individuālo aizsarglīdzekļu nodrošinājumu trūcīgām un maznodrošinātām personām, transporta nodrošinājumu iespējām un ar Covid-19 inficēto iedzīvotāju pārvadāšanu, sejas masku un individuālo aizsarglīdzekļu nodrošinājumu pedagogiem izglītības iestādēs, kā arī finansējuma avotiem.

D.Trofimovs pateicās pašvaldībām par atbalstu Iekšlietu ministrijai un tās padotības iestādēm Covid-19 izplatības ierobežošanā: „Paldies LPS, pašvaldībām, pašvaldības policijai un citām iesaistītajām institūcijām, kas ir sniegušas Iekšlietu ministrijai atbalstu, gatavojot ziņojumus valdībai par aktuālo situāciju un strukturālajām reformām. Īpašu paldies gribu teikt Rīgas un Daugavpils pašvaldības policijai, kura, sadarbojoties ar Valsts policiju, spēja operatīvi reaģēt un nodrošināt sabiedriskās kārtības un drošības uzraudzību pavasarī un arī tagad – ārkārtējās situācijas laikā”.

VUGD pārstāvis M. Baltmanis, konferencē runājot par šī brīža epidemioloģisko situāciju, informēja, ka šobrīd nav vienotu standartu par higiēnisko sejas masku lietošanu, tomēr viņš aicināja izmantot Eiropas Savienības izstrādātās vadlīnijas, iegādājoties higiēniskās sejas maskas. VUGD pārstāvis informēja, ka jau sestdien, 14.novembrī, varētu sākt izdalīt Civilās aizsardzības komisijā esošajām pašvaldībām higiēniskās maskas, un pašvaldības maskas tālāk nodos personām ar maznodrošinātā vai trūcīgā statusu.

Pasākumā piedalījās arī Veselības ministrijas valsts sekretāre Daina Mūrmane-Umbraško, Izglītības un zinātnes ministrijas valsts sekretārs Jānis Volberts un Labklājības ministrijas valsts sekretārs Ingus Alliks.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

Līdz 7. februārim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija.

 

 

 

Tas ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinets var likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus, lai novērstu valsts apdraudējumu. Saeima var noraidīt pieņemtos valdības lēmumus.

 

Ministru kabineta rīkojums Nr. 655 "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu".

 

 

 

 

 

 

 

 

Ministru kabineta noteikumi Nr. 360 "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai.

Visi tiesību akti, kas attiecas uz Covid-19, vienkopus Likumi.lv.

Žurnāla "Jurista Vārds" publikāciju izlase brīvpieejā - cīņas ar pandēmiju juridiskie aspekti.

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU