DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
02. novembrī, 2020
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība
1
1

IDB nosūtījis kriminālprocesu kriminālvajāšanas uzsākšanai pret VP amatpersonu

Iekšējās drošības birojs (IDB) Jēkabpils rajona prokuratūrai nosūtījis kriminālprocesu kriminālvajāšanas uzsākšanai pret Valsts policijas (VP) Zemgales reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Patruļpolicijas nodaļas Konvoja / Īslaicīgās aizturēšanas vietas rotas amatpersonu par Krimināllikuma 309. panta pirmajā daļā paredzēto noziedzīgo nodarījumu – nelikumīgu priekšmetu nodošanu personai, kura ievietota īslaicīgās aizturēšanas vietā.

Minētā Valsts policijas amatpersona kādai īslaicīgās aizturēšanas vietā ievietotajai personai nodeva vairākus mobilos tālruņus, kā arī citus neatļautus priekšmetus.

Par iespējamo noziedzīgo nodarījumu Iekšējās drošības birojam ziņoja Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes amatpersonas, kas uzsāka kriminālprocesu un veica aizdomās turētās amatpersonas aizturēšanu.

Iekšējās drošības biroja priekšnieks Valters Mūrnieks norāda: “Jau kopš Iekšējās drošības biroja izveides sākuma esam aicinājuši sabiedrību ziņot un aktīvi līdzdarboties noziedzīgo nodarījumu novēršanā un atklāšanā, lai kopīgiem spēkiem varam saukt pie atbildības valsts amatpersonas gadījumos.  Šis gadījums ir labs piemērs tam, ka iestāde, izvērtējot iespējamos riskus, seko līdzi notiekošajiem un nekavējoties rīkojas, ja konstatē pārkāpumus.”

Novembrī aprit pieci gadi kopš IDB dibināšanas un šo gadu laikā biroja izmeklētie kriminālprocesi ir kļuvuši apjomīgāki un sarežģītāki – ir būtiski palielinājusies to izmeklēšanas efektivitāte, un to ietvaros tiek reģistrēts aizvien vairāk noziedzīgu nodarījumu, kā arī pieaug kriminālprocesā iesaistīto personu loks. IDB kopš tā dibināšanas vada Iekšējās drošības biroja priekšnieks Valters Mūrnieks un šī gada 28. jūlijā, nozares vadībai un Ministru kabinetam atzinīgi novērtējot Iekšējās drošības biroja līdz šim paveikto, Ministru kabinets pagarināja V. Mūrnieka pilnvaru termiņu IDB priekšnieka amatā uz pieciem gadiem, līdz 2025. gada 31. oktobrim.

Iekšējās drošības birojs atgādina, ka nevienu personu nevar uzskatīt par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU