DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
30. oktobrī, 2020
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Valsts prezidents un Rīgas mērs: Pašvaldību likumā ir jābūt nostiprinātām galvaspilsētas funkcijām

FOTO: Ilmārs Znotiņš, Valsts prezidenta kanceleja

Valsts prezidents Egils Levits šodien Rīgas pilī tikās ar Rīgas domes priekšsēdētāju Mārtiņu Staķi, pārrunājot plašu jautājumu loku, kas saistīts ar galvaspilsētas attīstību.

Sveicot klātienē ar ievēlēšanu amatā, Valsts prezidents izjautāja M. Staķi par viņa redzējumu attiecībā uz galvaspilsētas lomas nostiprināšanu likumdošanā, pilsētas stratēģisko attīstību, transporta infrastruktūru, mājokļu politiku, izglītību un citiem jautājumiem.

Galvaspilsētas vadītājs informēja, ka viens no pirmajiem darbiem ir bijis pārveidot Rīgas Tūrisma attīstības biroju “Live Riga” par Rīgas investīciju aģentūru, kas sniegtu plašāku funkciju loku un būtu mērķtiecīgi saistīts ar jaunu investīciju piesaisti pilsētai. Tāpat dienaskārtībā ir darbi, kas saistās ar labu pārvaldību, korupcijas izskaušanu un riska vadību, t. sk. pilsētas kapitālsabiedrībās.

E. Levits un M. Staķis apspriedās par veidiem, kā tālredzīgi veidot mājokļu politiku Rīgā, kas saistīta gan ar Īres likuma pieņemšanu Saeimā, gan darbu ar iedzīvotāju biedrībām, mājokļu siltināšanu un pieejamu mājokļu bāzes veidošanu pilsētā. Tāpat M. Staķis informēja, ka ir vienojies ar Ekonomikas ministriju par kopīgu darbu pie vienotas mājokļu politikas izstrādes, kas ir arī OECD paustā rekomendācija.

Tāpat liela uzmanība tika pievērsta transporta plūsmas problēmu risināšanai un plānveidīgai pieejamības un ar transportu saistītas gaisa kvalitātes uzlabošanai. M. Staķis izklāstīja, ka vēlas veidot savstarpēji integrētu AS “Pasažieru vilciens” un pilsētas sabiedriskā transporta sistēmu, kas atvieglotu iebraukšanu pilsētā un mazinātu nelabvēlīgu transporta ietekmi uz apkārtējo vidi.

Transporta infrastruktūra ir viens no tematiem, kas būtu izskatāms ciešā galvaspilsētas un tai piegulošo pašvaldību sadarbībā, tāpat kā pirmsskolas izglītības un sociālie jautājumi, kas svarīgi metropoles areālam.

Valsts prezidents vēlējās saņemt informāciju par Rīgas gatavību “Rail Baltica” atbilstošā galvaspilsētas posma ieviešanā. M. Staķis darīja zināmu, ka nepārprotami izprot šī projekta valstisko svarīgumu un ir izveidojis komandu, kas šobrīd steidzami ir ķērušies pie darba, ņemot vērā, ka pilsētas pusē ir vairāki iekavēti uzdevumi.

Pārrunājot likumdošanu, kas saistīta ar pašvaldību darbību, abas puses sarunā bija vienisprātis, ka ir absolūti nepieciešams šobrīd Saeimā izskatāmajā “Pašvaldību likumā” integrēt sadaļu, kas veltīta galvaspilsētas lomas un funkciju nostiprināšanai, jo tās satur arī tādus uzdevumus, kas ir atšķirīgi no jebkuras citas pašvaldības darbības.

Abas puses arī pārrunāja Lāčplēša dienas un Latvijas Republikas proklamēšanas dienas atzīmēšanu, uzsverot: lai arī ceremonijas un lielie pasākumi šogad epidemioloģiskās situācijas dēļ nenotiek, cilvēki pēc iespējas tiek aicināti pieminēt karā kritušos Latvijas karavīrus un svinēt Latvijas valsts dibināšanas 102. gadadienu ģimenes lokā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU