DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
30. oktobrī, 2020
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Saruna par diasporas jautājumiem Rīgas pilī: jāpalielina valsts valodas kursu apjoms, lai atbalstītu remigrējušo cilvēku iesaistīšanos sabiedrībā

FOTO: Ilmārs Znotiņš, Valsts prezidenta kanceleja

Valsts prezidents Egils Levits šodien Rīgas pilī tikās ar Ārlietu ministrijas parlamentāro sekretāri Zandu Kalniņu-Lukaševicu un Ārlietu ministrijas speciālo uzdevumu vēstnieci diasporas jautājumos Elitu Gaveli.

Sarunā uzmanība bija veltīta darāmajiem darbiem, kas saistās ar diasporas politiku. Z. Kalniņa-Lukaševica uzsvēra, ka tieši COVID-19 pandēmijas laikā arvien vairāk mūsu cilvēku vēlas atgriezties uz dzīvi Latvijā un aktīvi interesējas par dažādiem jautājumiem, kas saistīti ar pārcelšanos.

Klātesošie bija vienisprātis, ka nepieciešams tālāks koordinēts valsts darbs izglītības, sociālo jautājumu un ekonomikas laukā, strādājot pie praktiska dialoga ar diasporu par efektīvu sakaru veidošanu ar Latviju, kā arī par specifiskiem remigrācijas jautājumiem.

Š. g. 19. novembrī notiks ikgadējais Pasaules Latviešu ekonomikas un inovāciju forums, kur šogad tiešsaistē runās par visā pasaulē mītošo latviešu ciešākiem kontaktiem gan eksporta veicināšanā, gan zinātnieku sadarbībā inovāciju radīšanai. Z. Kalniņa-Lukaševica uzsvēra, ka šis forums dod labu platformu tiem latviešiem un Latvijas izcelsmes ārvalstniekiem dažādās valstīs, kuri vēlas palīdzēt Latvijai ar savu profesionālo vai zinātnisko darbību, piesaistot Latvijai gan investīcijas, gan sadarbības projektus ar ārvalstu uzņēmumiem un augstskolām.

E. Gavele informēja par šodien plānoto attālināto sanāksmi par nodokļu sistēmas jautājumiem, šķetinot dažādas situācijas, kas saistās ar iedzīvotāju remigrāciju vai mūsdienīgu darba mobilitāti, kas paredz darba un dzīves apstākļus dažādās valstīs vienlaikus. Tika uzsvērta arī nepieciešamība stiprināt remigrācijas koordinatoru darbu. Valsts prezidents saņēma informāciju par Diasporas konsultatīvās padomes aktualitātēm.

Kā viens no ļoti būtiskiem tematiem tikšanās laikā tika uzsvērta nepieciešamība izvērst sistēmisku darbu, atbalstot skolu pedagogus darbam ar bērniem, kuru ģimenes ir remigrējušas uz Latviju, kā arī palielināt valsts piedāvāto latviešu valodas bezmaksas kursu apjomu.

Lai piesaistītu augsti kvalificētus speciālistus darbam Latvijas pārvaldē, Z. Kalniņa-Lukaševica vērsa uzmanību uz nepieciešamību pēc atbilstošas un motivējošas likumdošanas. Tāpat nepieciešams veicināt ārvalstīs dzīvojošo latviešu jauniešu interesi par studijām Latvijas augstskolās.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU