DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
23. oktobrī, 2020
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Tava drošība

Aizsardzības komisija konceptuāli atbalsta ierosinājumu ieviest sodu par mutes un deguna aizsega nelietošanu

Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija piektdien, 23.oktobrī, konceptuāli atbalstīja grozījumus Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumā. Tie paredz fiziskai personai piemērot brīdinājumu vai naudas sodu līdz desmit naudas soda vienībām (līdz 50 eiro) par mutes un deguna aizsega nelietošanu.

Likumprojekta anotācijā skaidrots, ka izmaiņas nepieciešamas, lai nodrošinātu, ka personas pilda pienākumu noteiktos gadījumos lietot mutes un deguna aizsegus. Šobrīd Ministru kabinets noteicis prasību lietot mutes un deguna aizsegus pasažieriem sabiedriskajā transportlīdzeklī (izņemot bērnus līdz 13 gadu vecumam), noteiktās pasākuma norises vai saimnieciskā vai publiskā pakalpojuma sniegšanas vietās, kā arī atsevišķu administratīvo teritoriju publiskajās telpās, kur nav iespējams nodrošināt divu metru distanci, norādīts anotācijā.

Spriežot par paredzēto sodu samērību, deputāti interesējās par masku pieejamību sociāli mazaizsargātajām personām. Tālākajā likumprojekta izskatīšanas gaitā plānots lemt par to, kā šos cilvēkus nodrošināt ar maskām, atzīmēja Aizsardzības komisijas priekšsēdētājs Juris Rancāns.

Vienlaikus ar likumprojektu paredzēts noteikt, ka epidemioloģiskās drošības mērķu sasniegšanai ieslodzīto lietas tiesās primāri izskata videokonferences režīmā, izņemot lietas, kas satur valsts noslēpuma objektu. Tāpat ar grozījumiem paredzēts precizēt gadījumus, kuros personu, ja ir pamatotas aizdomas, ka tā ir alkohola ietekmē vai reibumā, varēs nogādāt ārstniecības iestādē medicīniskās pārbaudes veikšanai.

Aizsardzības komisija lūgs Saeimu likumprojektu atzīt par steidzamu un iekļaut tuvākās Saeimas sēdes darbakārtībā, informēja J.Rancāns. Lai izmaiņas stātos spēkā, tās vēl jāpieņem Saeimai.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

6. aprīlī noslēdzās valstī izsludinātā ārkārtējā situācija. Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras turpināt noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ministru kabineta noteikumi Nr. 360 "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai.

Visi tiesību akti, kas attiecas uz Covid-19, vienkopus Likumi.lv.

Žurnāla "Jurista Vārds" publikāciju izlase brīvpieejā - cīņas ar pandēmiju juridiskie aspekti.

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU