DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
22. oktobrī, 2020
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Satiksme

Satiksmes ministrija rosinās izmantot ceļu infrastruktūru ceļu satiksmes drošības uzlabošanai

Šodien, 22.oktobrī, Ceļu satiksmes drošības padomes sēdē diskutēja par veicamajiem pasākumiem ceļu satiksmes drošības situācijas uzlabošanai. Satiksmes ministrija prezentēja jaunu koncepciju, kas paredz būtiski uzlabot satiksmes dalībnieku kontroli un uzraudzību, izmantojot jau esošo ceļu infrastruktūru.

Ministrijas izstrādātā koncepcija paredz veikt satiksmes dalībnieku kontroli un uzraudzību, izmantojot kontroles iekārtas, kas mērīs satiksmes dalībnieku ātrumu, fiksēs, vai dalībnieks ir samaksājis autoceļu lietošanas nodevu, ir iegādājies OCTA u.t.t. Kontroles iekārtas paredzēts integrēt esošajā ceļu infrastruktūrā visā valstī. Satiksmes ministrija un Iekšlietu ministrija aicinās uz dialogu un sadarbību pašvaldības, lai kopīgi izstrādātu vienotu risinājumu.

Valsts autoceļu tīklā jau ir ar videokamerām aprīkoti tehniskie līdzekļi, piemēram, meteostacijas, kas var nodrošināt satiksmes uzraudzību un kontroli visā Latvijā. Satiksmes uzraudzības un kontroles funkciju veikšanai šie tehniskie līdzekļi ir papildus jāaprīko ar nepieciešamo programmatūru. Šāda pieeja nodrošinās efektīvāku jau esošo resursu izmantošanu, optimizējot to darbību un uzturēšanas izmaksas.

Jauno koncepciju Satiksmes ministrija virzīs izskatīšanai un apstiprināšanai valdībā. 

Ceļu satiksmes drošības padomes sēdē tika apspriesti arī tādi jautājumi kā ceļu satiksmes drošības statistika par 2020. gada 1.-3. ceturksnī, Ceļu satiksmes drošības plāna 2017. – 2020. gadam gala ietekmes izvērtējums, satiksmes dalībnieku kontroles tehnisko līdzekļu darbības nodrošināšanas koncepts, priekšlikumi ātruma ierobežojumu un sodu par atļautā ātruma pārsniegšanu pārskatīšanau. Tāpat tika runāts par braukšanas uzvedības korekcijas grupu apamācības programmas izveidi un Ceļu satiksmes drošības padomes domnīcas darbu un padomes lēmumu izpildi.

CSDP sēdes ieraksts pieejams Satiksmes ministrijas Youtube kontā: https://bit.ly/3klSdKW

Fona informācijaCeļu satiksmes drošības padome (padome) darbojas saskaņā ar Ministru kabineta 2019.gada 11.jūnija  noteikumiem Nr.245 “Ceļu satiksmes drošības padomes nolikums”.  

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU