DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
22. oktobrī, 2020
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Tiesu sistēma

Tieslietu padome uzklausīs Satversmes tiesas tiesneša amata kandidātus

Pirmdien, 26.oktobrī, Tieslietu padome uzklausīs piecus Satversmes tiesas tiesneša amata kandidātus, ko izvirzījušas Saeimas frakcijas un deputāti.

Tieslietu padome uzklausīs Ringoldu Balodi, Inesi Druvieti, Inesi Lībiņu-Egneri, Inesi Nikuļcevu un Gunāru Kūtri.

Par to, kādā procedūrā kandidāti tiks uzklausīti un kādā formā sniegts Tieslietu padomes viedoklis, Tieslietu padome lems sēdes sākumā.

Likums “Par tiesu varu” paredz, ka Tieslietu padome uzklausa Satversmes tiesas tiesneša amata kandidātus un sniedz Saeimai viedokli par viņiem. Gala lēmumu par to, kurš no kandidātiem kļūs par Satversmes tiesas tiesnesi, pieņems Saeima.

Satversmes tiesas tiesneša amats vakants kļuva pēc tam, kad līdzšinējā Satversmes tiesas priekšsēdētāja Ineta Ziemele tika apstiprināta par Eiropas Savienības Tiesas tiesnesi. Satversmes tiesā ir septiņi tiesneši, trīs no kuriem apstiprina pēc ne mazāk kā 10 Saeimas deputātu priekšlikuma, divus — pēc Ministru kabineta priekšlikuma un vēl divus — pēc Augstākās tiesas plēnuma priekšlikuma. Ineta Ziemele bija apstiprināta pēc Saeimas deputātu priekšlikuma, līdz ar to arī viņas pēctecis Satversmes tiesas tiesneša amatā tiek izraudzīts pēc deputātu priekšlikumiem.

Sakarā ar epidemioloģisko prasību nodrošināšanu daļa Tieslietu padomes locekļu sēdē piedalīsies klātienē, daļa attālināti tiešsaistē. Satversmes tiesas tiesneša amata kandidāti ieradīsies katrs atsevišķi noteiktā laikā. Personām, kuras Tieslietu padomes sēdē var piedalīties ar padomdevēja tiesībām, būs iespēja piedalīties sēdē tiešsaistes režīmā.

Mediju pārstāvjiem nebūs iespējams būt klāt Tieslietu padomes sēdē. Žurnālistiem, kuri vēlas sekot sēdes gaitai, tiks nosūtīta tiešraides saite. Pieteikties Augstākās tiesas Komunikācijas nodaļā līdz pirmdienai, 26.oktobrim, plkst. 9.00.

Tiešraides sākums plkst.10.00.

Tieslietu padomes sēdes darba kārtības projekts – skatīt šeit

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU