DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
13. oktobrī, 2020
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ekonomika

Plenērā pārbaudīs telpiskās iespējas Nacionālās akustiskās koncertzāles izvietojumam

Šā gada 6. novembrī ar publiskām prezentācijām un diskusiju noslēgsies Baltijas arhitektūras skolu studentu un profesūras forums - plenērs. Tā mērķis - Nacionālās akustiskās koncertzāles potenciālās novietnes telpisko iespēju pārbaude Elizabetes ielas 2, Rīgā areālā. Foruma dalībnieku uzdevums būs analizēt Elizabetes ielas 2 areāla iespējamos plānojuma un telpiskās attīstības scenārijus, izstrādājot konceptuālus variantus, kurus turpmāk Kultūras ministrija un VAS “Valsts Nekustamie īpašumi” izmantos projekta kopējai attīstībai, pilsētvides analīzei un starptautiska metu konkursa sagatavošanai, kas plānots nākamā gada sākumā.

Covid-19 pandēmijas dēļ foruma-plenēra norise plānota attālināti un notiks vairākos posmos. Pirmajā un otrajā posmā Baltijas valstu arhitektūras skolu profesūrai un studentiem būs iespēja iepazīties ar plašu  informatīvi – vizuālo materiālu par teritorijas būvvēsturi un attīstības priekšnosacījumiem (institūciju regulējumiem), līdzšinējām iestrādēm Elizabetes ielas 2 areāla un pašas ēkas izpētē, esošās arhitektoniskās un pieguļošās pilsētvides virtuālo realitāti. Foruma darba grupām tiks iesūtīta  apkopotā grafiskā, kartogrāfiskā, tekstuālā, virtuālā informācija par Elizabetes ielas 2 ēku un areālu, dodot laiku informācijas izpētei un ieskicētā darba uzdevuma īstenošanai. Dalībniekiem būs pieejamas arī video lekcijas, ko sagatavojuši Latvijas arhitektūras, ainavas un pilsētvides plānošanas eksperti no Rīgas Tehniskās Universitātes, RISEBA un LLU.

Trešajā posmā notiks profesūras vadīto darba grupu radošās sesijas, t.sk. attālinātās “apaļā galda” diskusijas. Savukārt ceturtajā posmā notiks izstrādāto attīstības scenāriju prezentācijas plašākai sabiedrībai un institūciju pārstāvjiem, kā arī noslēdzošās diskusijas ar neatkarīgu ekspertu dalību.

Foruma-plenēra būtiskākais diskusiju loks saistīts ar nekustamo īpašumu Elizabetes ielā 2 un Kronvalda bulvāra 6 un tiem pieguļošo teritoriju daudzpusīgajām attīstības iespējām, vērtējot mūsdienu pilsētplānošanas kvalitātes kritērijus, kā arī akcentējot “zaļās”, “humānās”, “draudzīgās” pilsētvides izveides komponentes. Foruma darba uzdevums ietver Elizabetes ielas 2 areāla starp pilsētas kanālu, Kronvalda bulvāri un Elizabetes ielu telpiskā potenciāla pārbaudi un Elizabetes ielas 2 ēkas iespējamo perspektīvās attīstības scenāriju analīzi. Tiks analizēti attīstības scenāriji, kuri paredz integrēt Nacionālās koncertzāles apjomu, pilnībā saglabājot esošo Elizabetes ielas 2 ēku vai saglabājot arhitektoniski un konstruktīvi vērtīgo ēkas struktūru un elementus vai neparedzot saglabāt esošo būvi Elizabetes ielā 2. Ēka Kronvalda bulvāra 6 tiek integrēta kopējā struktūrā pie visiem attīstības scenārijiem. Tāpat paredzama funkcionāla (telpiska) saikne ar esošo mūzikas koledžu Kronvalda bulvārī 8.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU