DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
09. oktobrī, 2020
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Vide

Šoruden LVM meža ekspedīcijās devušies vairāk nekā 6000 skolēni un skolotāji

FOTO: LVM

Izmantojot iespēju mācīties par mežu dabā, 279 klašu grupas septembrī devās AS "Latvijas valsts meži" (LVM) īpaši sagatavotos mācību pārgājienos jeb ekspedīcijās Latvijas valsts mežos. Ekspedīcijas 6. klasēm jau piekto gadu pēc kārtas notika 8 reģionos pie lielākajām Latvijas pilsētām. Vairāk nekā 6000 skolēnus un skolotājus sagaidīja un kopā darbojās 444 pieredzējuši LVM darbinieki, kuri ikdienā veic plānotāja, mežizstrādes, kopšanas un vēl citus darbus.

Meža ekspedīcijas ir aizraujošs piedzīvojums mežā, kur 10 izzinošās stacijās skolēni iepazīst meža apsaimniekošanas ciklu, uzlūko mežu no mežsaimnieciskā skatupunkta kopā ar LVM ekspertiem, kā arī pilda virkni praktisku uzdevumu, piemēram, mēra koku augstumu, nosaka jaunaudzes vecumu, atklāj koksnes klātbūtni ikdienā izmantojamos priekšmetos, iepazīst meža kaitēkļus un daudz labāk izprot gaismas nepieciešamību mežā. Viens no skolēnu iecienītākajiem uzdevumiem ir koka tilta kopīga būvniecība bez papildu stiprinājumiem.

“Ekspedīcijas radušās kā atbilde skolu lielajai interesei par mežu, to atjaunošanu un kopšanu. Savulaik tās bija Meža dienas, kad skolēnu grupas ieradās mežā, lai stādītu jauno mežu. Tad radās izpratne, ka būtiskākais nav atjaunoto platību apjoms, bet gan cilvēku iesaiste un interese par mežu un tajā veicamajiem darbiem. Par galveno uzdevumu izvirzījās sabiedrības uzrunāšana, iespēja parādīt, kā aug Latvijas mežs. Esam aizguvuši daudz vērtīgu ideju ekspedīciju īstenošanā no Somijas valsts mežu kolēģiem, sniedzot iespēju bērniem būt mežā, dabā un apgūt ko jaunu,” skaidro LVM ekspedīciju viens no veidotājiem – LVM Vidusdaugavas reģiona vecākais plānotājs Vilnis Turks.

Saņemtās skolēnu un skolotāju atsauksmes liecina, ka vairākums ekspedīciju dalībnieku vēlas tagad mežā doties biežāk nekā reizi nedēļā! Galvenie ieguvumi no LVM Meža ekspedīcijām, uz kuriem norāda dalībnieki ir:

  • iespēja izzināt mežu, skolēniem praktiski darbojoties un sadarbojoties komandās svaigā gaisā,
  • iespēja uzdot jautājumus. Ugunskuri. Piesardzības pasākumu ievērošana,
  • pārdomāts komandas darbs,
  • darbošanās un jaunu zināšanu ieguve par meža apsaimniekošanu un kopšanu,
  • kolosāla sasaiste ar dabaszinību mācību priekšmetiem.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU