DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
23. septembrī, 2020
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Andrejs Judins: vīzu izsniegšanas process ieceļotājiem no Baltkrievijas noris operatīvi

“Operatīvs atbalsts cilvēkiem, kuri vēlas iebraukt mūsu valstī no Baltkrievijas, ir ļoti būtisks. Esam pārliecinājušies, ka vīzu izsniegšana noris veiksmīgi un mehānisms ir labi sakārtots,” to trešdien, 23.septembrī, sacīja Saeimas Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas priekšsēdētājs Andrejs Judins.

Komisija uz sēdi bija aicinājusi atbildīgo institūciju pārstāvjus, lai pārrunātu jautājumus par Latvijas Republikas vīzu izsniegšanu un robežšķērsošanas nosacījumiem.

Kā sēdē informēja Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica, saistībā ar situāciju Baltkrievijā atsevišķi cilvēki ir lūguši politisko patvērumu mūsu valstī, tāpat ir cilvēki, kuriem šeit noris rehabilitācijas process, kā arī personas, kuras Latvijā lūgušas patvērumu uz laiku, tostarp žurnālisti un cilvēktiesību organizāciju pārstāvji.

Ārlietu ministrijas pārstāvji sēdē apliecināja, ka ir izveidots mehānisms, kā izsniegt vīzas vienas dienas laikā, ierastajā kārtībā tas prasītu trīs dienas. Pārstāvji atzīmēja, ka saistībā ar situācijas saasināšanos Baltkrievijā kopš augusta sākuma Latvija ir izsniegusi jau 90 vīzas.

Pārrunājot aktualitātes, kas saistītas ar Baltkrievijas uzņēmumu izteikto vēlmi pārcelt savu darbību uz Latviju, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras pārstāvji informēja, ka šobrīd noris sarunas ar 55 uzņēmumiem un 20 uzņēmumi ir pieņēmuši lēmumu par darbības pārcelšanu uz Latviju.

Komisija diskusijas par vīzu izsniegšanu plāno turpināt, tostarp izvērstāk aplūkojot jautājumu par uzturēšanās atļauju izsniegšanu investoriem, informēja A.Judins.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU