DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
09. septembrī, 2020
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Rīgā, Esplanādē būs skatāma starptautiska izstāde “Vērtību sakta”

Pirmdien, 14. septembrī, plkst. 14.00 Rīgā, Esplanādē pie Raiņa pieminekļa atklās starptautisko bērnu un jauniešu mākslas izstādi “Vērtību sakta”, kas, sākoties jaunajam mācību gadam, ir būtisks pieturas punkts ceļā uz XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem. Izstādes atklāšanā piedalīsies tās organizatori, atbalstītāji, bērni un jaunieši – darbu autori.

Izstādi un arī gaidāmos svētkus vieno gan sauklis “Rotā!”, gan svētku rīkotāju definētās vērtības: radošums, atbildība, sadarbība. Šoreiz radošums izteikti dominē izstādes koncepcijas noteiktajā digitālā formāta izmantošanā, īpaši izstādei radīto unikālo stendu dizainā, kā arī no ārvalstīm un Latvijas novadiem iesūtīto mākslas darbu saturā un formā.

“Šāds notikums, papildinot Dziesmu svētku gaidāmo devumu, iezīmē bērnu un jauniešu īpašo vietu pasaules kultūras kartē un kārtējo reizi apliecina Rīgas potenciālu piesaistīt jaunību, mākslu un radošumu. Savos darbos bērni un jaunieši rāda to, ka apzinās savas izvēles nozīmīgumu, jo vērtības, kuras izvēlēsies viņi, veidos pasaules nākotnes ainavu”, raksturojot izstādi, saka Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Kultūras pārvaldes priekšniece Baiba Šmite.

Esplanādē būs apskatāmi 176 mākslas darbi, kurus starptautiska žūrija vadītāja – gleznotāja, profesionālās izglītības kompetences centra “Nacionālā Mākslu vidusskola” direktora Jāņa Ziņģīša vadībā, atzinusi par labākajiem 300 darbu lielā konkurencē. Izstādē eksponēts deviņu valstu - ASV, Austrālijas, Bulgārijas, Indijas, Izraēlas, Latvijas, Lietuvas, Somijas un Šrilankas bērnu un jauniešu veikums. Izstāde skatītājiem Esplanādē būs pieejama līdz 13. oktobrim, kā arī digitālā formātā tīmekļa vietnē vertibusakta.lv. Darbi izvietoti dizainera Pētera Zilbera veidotajos trīs stendos jeb “saktās”, aicinot ikvienu interesentu iepazīt tās vērtības, kas svarīgas mūsdienu bērniem un jauniešiem.

Izstādes “Vērtību saktas” projekta koordinators ir Vilnis Heinrihsons. Izstāde tapusi cieši sadarbojoties Rīgas, Latvijas mākslas skolu un izglītības iestāžu, kā arī ārvalstu mākslas skolu radošajām komandām. Izstādi rīko Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments sadarbībā ar Māras Muižnieces Rīgas Mākslas skolu,  Pārdaugavas Mūzikas un mākslas skolu, Bolderājas Mūzikas un mākslas skolu, kā arī Latgales priekšpilsētas Mūzikas un mākslas skolu.

Papildinformācija par izstādi pieejama – vertibusakta.lv, facebook.com/10. starptautiskā bērnu un jauniešu mākslas izstāde “Vērtību sakta”, instagram.com/valuebrooch

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU