DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
04. septembrī, 2020
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Finanses

Turpmāk, vērtējot finanšu sektora iestādes finanšu grūtības, jāņem vērā arī finanšu noziegumu novēršanas jomas regulējums

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) padome ir apstiprinājusi noteikumus, kuri nosaka prasības, kā konstatēt apstākļus, kādos finanšu sektora iestāde ir nonākusi vai, iespējams, nonāks finanšu grūtībās. Tie paredz, ka turpmāk, vērtējot situāciju, ir jāņem vērā arī finanšu noziegumu novēršanas jomas regulējums.

 

“Apstākļu, kādos iestāde uzskatāma par nonākušu finanšu grūtībās vai, iespējams, nonāks finanšu grūtībās, konstatēšanas normatīvie noteikumi” nosaka, kā kredītiestādes vai ieguldījumu brokeru sabiedrības valdei ir jākonstatē, ka iestāde ir nonākusi vai, iespējams, nonāks finanšu grūtībās.

Lai konstatētu, ka iestāde nonākusi finanšu grūtībās vai, iespējams, nonāks finanšu grūtībās, ir jānovērtē ar finanšu stāvokli tieši un netieši saistītie kritēriji, kas attiecas uz šādām jomām: pašu kapitāls, likviditāte, pārvaldība un spēja darboties parastā ikdienas darba režīmā. Turpmāk, nosakot kritērijus, pēc kuriem vērtējams, vai iestādei ir sarežģījumi, ir jāņem vērā arī noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas (NILLLTPF) novēršanas jomas regulējums.

Konstatētie NILLTPF pārkāpumi var negatīvi ietekmēt un pat apdraudēt iestādes turpmāko darbību, tāpēc ir ļoti būtiski vērtēt arī tos. Noteikumos ir precizētas un papildinātas visas esošās sadaļas saistībā ar regulējumu NILLTPF novēršanas jomā.

Noteikumi ir izstrādāti, ieviešot Eiropas Banku iestādes vadlīnijas. Tie 4. septembrī publicēti Latvijas Republikas oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”: https://www.vestnesis.lv/op/2020/171.15.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU