DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
04. septembrī, 2020
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts aizsardzība

Zemessardzes vada komandiera kursā Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā studijas uzsāks 21 zemessargs

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Sestdien, 5. septembrī Zemessardzes komandieris brigādes ģenerālis Egils Leščinskis un Nacionālo bruņoto spēku Mācību vadības pavēlniecības komandieris pulkvežleitnants Oskars Kudlis  atklās  Zemessardzes vada komandiera kursu Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā.

Zemessardzes vada komandiera kursu 5.septembrī uzsāks kopā 21 zemessargs no visām Zemessardzes brigādēm.

Kursa mērķis ir sagatavot Zemessardzes kājnieku vada komandierus, kuri spēj patstāvīgi un kvalitatīvi pildīt Zemessardzes kājnieku vada komandiera pienākumus un uzdevumus, tādējādi uzlabojot Zemessardzes apakšvienību kaujas spējas.

Tam var pieteikties zemessargi, kuri ir augstskolu vai koledžu studenti, vai zemessargi ar vidējo vai augstāko izglītību, kā arī sekmīgi apguvuši Militārās apmācības 1.līmeni, Jaunākā instruktora kursu, Kājnieku nodaļas komandiera apmācības kursu.

Zemessardzes kājnieku vada kursa laikā zemessargi apgūs šādas tēmas -  kājnieku vada taktika, strēlnieku ieroču uzbūve un spējas, netiešais uguns atbalsts, pretgaisa un prettanku vienību spējas un izmantošana, kaujas inženieratbalsts, pretinieks un izlūkošana, kaujas nodrošinājums, aizsardzība pret masveida iznīcināšanas ieročiem, sakari, medicīnas nodrošinājums, militārās tiesības, militārā vadība, militārā psiholoģija, militārā pedagoģija, starptautiskā un nacionālā drošība, vides aizsardzība (militāro vingrinājumu laikā) u.c.

Teorētiskās zināšanas zemessargi apgūs gan klātienē, gan tālmācībā. Savukārt praktiskās iemaņas un taktiskos vingrinājumus apgūs klātienē Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā vai poligonā lauka apstākļos.

Kursa noslēgumā, kas plānots 2021.gada novembrī, absolventiem piešķirs virsnieka dienesta pakāpi – leitnants.

Zemessardzes vada komandiera kursa programma nav piemērojama profesionālā militārā dienesta vada komandieru apmācībai, bet ir izmantojama tikai zemessargu apmācībai.

Zemessardze ir lielisks piemērs Latvijas pilsoņu brīvprātīgai iesaistei mūsu valsts aizsardzībā, kas ir visas mūsu sabiedrības kopēja atbildība. Zemessardze – tā ir iespēja ikvienam Latvijas pilsonim saliedētā komandā ne tikai apgūt militārās pamatiemaņas, bet arī iegūt noderīgas zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas, lai krīzes situācijā aizsargātu savu ģimeni un aizstāvētu Latviju. Vienlaikus dienests Zemessardzē ir iespēja uzlabot savu vispārējo fizisko sagatavotību, veselību un paplašināt savu redzesloku, piedaloties militārajās mācībās gan Latvijā, gan ārvalstīs.

Zemessardzē nešķiro pēc tautības, izglītības, specialitātes vai pieredzes. Kandidātam ir jābūt Latvijas pilsonim no 18 līdz 55 gadiem ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, bez kriminālās sodāmības, atbilstošu veselības stāvokli un fizisko sagatavotību. Pieteikuma iesniegšanai kandidātam jāsazinās ar dzīves vai studiju vietai tuvāko Zemessardzes vienību, zvanot uz tālruņa numuru 1811, rakstot uz e-pasta adresi esizemessargs@mil.lv vai personīgi ierodoties vienībā. Uzzini vairāk tīmekļvietnē www.zs.mil.lv!

Būt gatavam rītdienai nozīmē visu uzsākt šodien. Esi savas zemes sargs – stājies Zemessardzē!

Uzzini vairāk par pieteikšanos Zemessardzei:

Zvani:  1811

Raksti: esizemessargs@mil.lv

Ieskaties: www.zs.mil.lv

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU