DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
02. septembrī, 2020
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Tērauda: Eiropas Savienības mērķis sasniegt klimatneitralitāti tiek nostiprināts juridiski

Līdz ar jauno “Eiropas Klimata likuma” izstrādi tiek juridiski nostiprināts Eiropas Savienības (ES) mērķis sasniegt klimatneitralitāti līdz 2050.gadam, trešdien, 2.septembrī, pauda Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja Vita Anda Tērauda. Šodien deputāti sprieda par izaicinājumiem un iespējām, kas Latviju sagaida, pārkārtojoties uz ekonomiku, kurā siltumnīcefekta gāzu neto emisijas paredzēts samazināt līdz nulles līmenim.

Komisijas priekšsēdētāja uzsvēra, ka “Latvijai ir būtiski, lai turpmākās investīcijas, kas tiek veiktas dažādos tautsaimniecības sektoros, veicinātu Latvijas pārkārtošanos uz “zaļo” ekonomiku un nodrošinātu tās “zaļo” konkurētspēju, tādā veidā tiecoties sasniegt Latvijas klimatneitralitāti.  Tiek sagaidīts, ka ambiciozā mērķa īstenošanai Eiropas Savienības līmenī tiks paredzēti atbilstoši finanšu resursi”.

Priekšlikums par “Eiropas Klimata likumu” izriet no ES izaugsmes stratēģijas “Eiropas Zaļais kurss”, kā mērķis ir pārveidot ES par pārticīgu, modernu, resursefektīvu un konkurētspējīgu ekonomiku. “Eiropas Klimata likums” paredz izveidot sistēmu klimatneitralitātes sasniegšanai taisnīgā, efektīvā un paredzamā veidā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU